Презентація результатів II етапу загальнодержавного моніторингового дослідження якості освіти

Дата: 03.11.2024 13:00
Кількість переглядів: 119

Фото без опису

31 жовтня 2024 року в Дніпрі презентували результати II етапу загальнодержавного моніторингу якості освіти в закладах загальної середньої освіти в умовах воєнного стану. Захід, організований Державною службою якості освіти України за підтримки Представництва Дитячого фонду ООН (ЮНІСЕФ) в Україні, охопив результати тестування учнів 6-х та 8-х класів із української мови та математики у східному макрорегіоні.

Директор центру професійного розвитку педагогічних працівників міста Рубіжного Луганської області Наталія Погрибатько мала можливість долучитися до заходу.

З вітальним словом до учасників презентації звернулись заступник Голови з питань цифрового розвитку, цифрових трансформацій і цифровізації Державної служби якості освіти України Іван Юрійчук, голова Дніпропетровської обласної ради Микола Лукашук та заступниця голови Дніпропетровської обласної державної адміністрації Ірина Грицай.

Результати моніторингового дослідження презентували начальниця управління Державної служби якості освіти у Дніпропетровській області Наталія Кириченко, заступниця начальника управління – начальниця відділу інституційного аудиту управління Державної служби якості освіти у Запорізькій області Ольга Коваленко та начальниця Східного міжрегіонального управління Державної служби якості освіти Світлана Вольянська.

Учасники панельної дискусії «Від досліджень до рішень і практики: що можуть зробити органи державної влади, громади, школи для подолання освітніх втрат, покращення якості освіти» висловили свої міркування щодо результатів дослідження.

Робота стратегічної сесії (робота у групах) дала можливість проаналізувати проблему освітніх втрат здобувачів освіти з різних позицій: учителів, керівників закладів загальної середньої освіти, освітніх управлінців та працівників центрів професійного розвитку педагогів. Кожна група визначила основні проблеми, що впливають на якість освіти, причини та наслідки їх виникнення, а також презентувала своє бачення вирішення проблеми. Напрацювання груп у подальшому будуть узагальнені фахівцями Державної служби якості освіти та представлені у листопаді 2024 року на форумі у місті Києві.

Лише з урахуванням усебічного бачення проблеми освітніх втрат (вчителями, керівниками, освітніми управлінцями на державному рівні) можна вибудувати дієву стратегію подолання освітніх втрат. І саме такий формат опрацювання результатів моніторингу дає можливість спланувати подальші кроки для покращення якості освіти.



« повернутися

Код для вставки на сайт