Форум «Єднання заради дії» у Хмельницькому: переселенці готові відстоювати свої права

Дата: 07.02.2023 11:49
Кількість переглядів: 109

Фото без опису

Форум «Єднання заради дії», який днями відбувся у Хмельницькому, став спільним комунікаційним майданчиком для влади, місцевого самоврядування та активних громадян задля вирішення найгостріших проблем ВПО.

«Наразі необхідно концентрувати відповідальність за вирішення проблем ВПО, адже тепер це зовсім інший масштаб потреб – понад чотири мільйони українців залишили свої домівки. Люди мають розуміти, до кого конкретно вони можуть звернутись для розв’язання своїх питань. Тому Мінреінтеграції наполягає на створенні посад заступників начальників військових адміністрацій з питань внутрішньо переміщених осіб», – звернувся до присутніх заступник Міністра з питань реінтеграції тимчасово окупованих територій України Павло Козирєв.

Проте, й переселенці готові активно відстоювати свої права: при Хмельницькому міськвиконкомі вже ініційовано створення Координаційної ради з питань ВПО.

У рамках реалізації Регіональної цільової програми сприяння розвитку громадянського суспільства у Луганській області на 2022-2026 роки учасниками заходу стали представники влади, громадських організацій та релокованих підприємств Луганщини.

Зокрема, луганським бізнесом запропоновано створення єдиного автоматизованого сервісу (додатку) для опрацювання та аналізу інформації щодо обліку переселенців, їхніх потреб та ресурсів.

Також до дискусії долучилось керівництво Хмельницької області, голови місцевих громад, волонтери, члени міжнародних благодійних фондів, волонтерських об’єднань ВПО з областей, де зараз точаться бойові дії.

Деякі організації, утворені переселенцями з Луганщини, як наприклад, «Центр реабілітації та відновлення» (О. Дорога), працюють на Хмельниччині ще з 2014 року.

На даний час в області проживає понад вісім тисяч ВПО із найсхіднішої області України. Вирішення першочергових потреб із забезпечення продуктами харчування, медикаментами, засобами гігієни взяли на себе волонтерські організації та небайдужі переселенці, які самі опинилися у подібній ситуації, але все одно намагаються допомогти землякам.

Разом з тим, постають нові завдання із забезпечення робочими місцями, житлом, наданням більш кваліфікованої медичної та психологічної допомоги, оздоровлення дітей-ВПО, у тому числі, за кордоном, забезпечення більш тісного інтегрування ВПО у приймаючі громади.

Для цього залучаються ресурси як міжнародних донорів, таких як фонд «Стабілізайшен Суппорт Сервісез», що виступив.

Луганська обласна державна адміністрація


« повернутися

Код для вставки на сайт

Вхід для адміністратора