День слов'янської писемності і культури 

Дата: 24.05.2023 09:37
Кількість переглядів: 77

Фото без опису

Сьогодні, 24 травня, в Україні відзначають День слов'янської писемності і культури та вшановують пам’ять святих рівноапостольних Кирила і Мефодія, творців слов'янської абетки. Свято встановлене згідно з Указом Президента від 17 вересня 2004 року, в день вшанування пам’яті святих рівноапостольних Кирила і Мефодія - просвітників, що відіграли визначну роль у розвитку й становленні слов’янського письменства і культури, покровителів Європи.

«Як зазначають сучасні дослідники, українська мова в колі слов’янських мов посідає особливе місце, адже наявність у ній значної кількості фонетичних і морфологічних відмінностей свідчить про самостійний шлях її розвитку як окремої мови впродовж надзвичайно тривалого часу», - зазначив Тарас Кремінь, Уповноважений із захисту державної мови.

За його словами, українською сьогодні розмовляють понад 44 мільйони осіб. «За кількістю носіїв вона посідає 15-20-е місце у світі. Українська мова - надзвичайно багата, її словниковий запас нараховує близько 500 тисяч лексем, та є однією із наймелодійніших мов світу», - додав Кремінь.

Рубіжанська міська військова адміністрація приєднується до вітань мовного омбудсмена: «Пам'ятаймо нашу історію, примножуймо культурну спадщину свого народу, плекаймо і розвиваймо рідну - українську - мову! Зі святом!».


« повернутися

Код для вставки на сайт

Вхід для адміністратора