25 червня – День молодіжних та дитячих громадських організацій

Дата: 25.06.2023 12:30
Кількість переглядів: 88

З метою сприяння розвитку дитячого та молодіжного громадського руху, на підтримку ініціативи громадських організацій в 2008 Президентом України було підписано Указ «Про День молодіжних та дитячих громадських організацій». З 2011 День молодіжних та дитячих громадських організацій святкують в останню неділю червня. Тоді цей день обрали не випадково – до 2022 в останню неділю червня святкували День молоді. (Для довідки: з 2022 День молоді святкуємо 12 серпня).

У Рубіжному до 24.02.2022 нараховувалось понад 140 різних громадських організацій. Одні згуртовували у своїх лавах любителів спорту, інших об’єднала нелегка доля, деякі формувалися за поглядами чи з позиції подій суспільно-політичного значення. Рубіжани здебільшого знали ті громадські об’єднання, які у своїй роботі керувалися відкритістю і публічністю, організовували загальноміські заходи, були активними учасниками зустрічей, круглих столів, урочистостей.

Є серед них було чимало дитячо-молодіжних формувань, до яких входили юні рубіжани, не байдужі до життя міста, активні та ініціативні. Вони захоплювали не лише своєю молодістю, а й креативністю, неординарними підходами до організації тих чи інших заходів. Наприклад, всі знали такі громадські організації як «Громадський дім», «Мрії молоді», «Дитячо-молодіжна спортивна школа карате-до». Також у Рубіжному наприкінці 2020 року було створено Молодіжну раду, головою якої стала Альона Целухіна.

До складу Молодіжної ради увійшли молоді, амбітні люди, які працювали не тільки для того, щоб розвивати молодь, а й для того, щоб допомагати тим, хто цього потребує.

З початку заснування, представники Молодіжної ради були у складі організаторів різних заходів, які проводилися на території громади, зокрема: фестиваль «Рубіжанський борщик», День захисту дітей, День молоді, День Конституції України, тощо.

Члени Молодіжної ради створили молодіжний хаб «FreeDomHub»; були ініціаторами впровадження різних акцій. Наприклад, акція «Еко-горнятко» об’єднала більше 250 учасників. Ідея акції полягала в тому, щоб зменшити використання паперових та пластикових стаканчиків в кав’ярнях, долучивши при цьому малий бізнес громади. Молодіжна рада брала активну участь у заходах військово-патріотичної направленості та співпрацювала з однією із військових частин м. Рубіжного. 

Протягом 2021 року брали активну участь в проектній діяльності: проєкт «Школа демократії», що реалізувався Офісом уповноваженого з прав людини та ГО «Східна правозахисна група»; в рамках програми «Посилення спроможності діяльності молодіжних рад Луганської області», що впроваджувався за підтримки USAID, брали участь у турі до Закарпатської області та відвідали Закарпатську обласну державну адміністрацію й Ужгородську міську раду; відвідали Всеукраїнський табір «Запорізька Січ» в селі Канівське Запорізької області, де навчилися роботі у загоні, надавати першу домедичну допомогу, вивчили тактику збройного бою, пройшли краш-тест з екстремальної домедичної допомоги та перемогли у турнірі з пейнтболу.

Як і у всіх українців, життя членів Молодіжної ради змінилось після лютого 2022. У такий складний для України час, з перших днів війни, голова Молодіжної ради Альона Целухіна була одним із координаторів гуманітарного штабу «Допомога», який був організований на базі спеціалізованої школи № 2 м. Рубіжне спільними силами місцевих активістів. Гуманітарний штаб надавав допомогу жителям міста з 25.02.2022 до 16.03.2022. За ці дні гуманітарна допомога у вигляді продуктів харчування, гігієнічних засобів, дитячого харчування, підгузників, медикаментів була видана більш ніж 2000 осіб (журнали видачі гуманітарної допомоги залишились в тимчасово окупованому Рубіжному). Доставка гуманітарної допомоги здійснювалася також по укриттям, які функціонували на той момент в місті, по житловому сектору в різні способи: як і своїм транспортом так і за попередньою домовленістю з 4 державним пожежно-рятувальним загоном головного управління державної служби України з надзвичайних ситуацій у Луганській області.

24.03.2022 Альона разом із родиною евакуювалася з Рубіжного до Івано-Франківської області. Та лишатися осторонь ситуації, яка була в країні дівчина не змогла і активно почала допомагати Збройним Силам України та внутрішньо-переміщеним особам. 

Рубіжне пишається своєю молоддю.

Ми знаємо, що незабаром Рубіжне буде деокуповане. Буде дуже багато роботи по відновленню життєдіяльності в місті. І саме діяльність молодіжних громадських організацій, Молодіжної ради допоможе громаді відновитись. Бо провідну роль у здійсненні врядування на місцях виконують саме молодіжні організації, що мають не тільки дорадчий голос у міських, сільських та селищних радах, а й забезпечують розвиток громад.

Саме молодь допоможе місцевій владі створити комфортні умови для життя і дозвілля різних вікових груп. Розроблятиме програми на підтримку молодіжного підприємництва чи працевлаштування, пропонуватиме заходи, акції, конкурси, які зацікавлять однолітків. Також доноситимуть до влади думку молоді щодо важливих питань і навпаки – інформуватимуть мешканців про ухвалені рішення й ініціативи.


« повернутися

Код для вставки на сайт

Вхід для адміністратора