Рубіжанський меморіал. Янковський Олександр

Дата: 07.08.2023 09:30
Кількість переглядів: 229

Фото без опису

Фото без опису

 

22-річний лейтенант Олександр Янковський загинув 21 травня 2022 року під час виконання бойового завдання в районі міста Лиман на Донеччині.

Олександр народився у місті Рубіжне Луганської області, жив у місті Кремінна. Ще зі шкільних років займався спортом, грав у міській команді з футболу. Одного разу на змаганнях його навіть вмовляли вступити у спортивну школу-інтернат у Донецьку, але він відмовився – не хотів лишати батька та сестру.

Коли обрав для себе військову кар’єру, переїхав до Харкова. Там закінчив Військовий інститут танкових військ Національного технічного університету «Харківський політехнічний інститут». Випустився офіцером тактичного рівня, магістром забезпечення військ з радіаційного, хімічного, біологічного захисту та екологічної безпеки військ. Мав випуститися восени 2022-го, але через війну навчання завершили за пришвидшеною формою. Навесні отримав звання лейтенанта та став до лав захисників нашої Батьківщини. Був одним з кращих випускників курсу.

Олександр служив на посаді заступника командира роти – інструктора з повітряно-десантної підготовки роти радіаційного, хімічного і біологічного захисту.

«Кожен хто був знайомий з моїм братом знає якою світлою людиною він був. У нас з ним було доволі важке дитинство, довелося дуже швидко подорослішати. Але він ніколи ні на що не скаржився, ніколи ні до кого не був злим, завжди допомагав тим, хто попросить його про щось. Останній раз ми бачились на декілька хвилин біля заправки, коли він їхав на фронт саме у Донецьку область. Це було 1 квітня. Я так сильно пишалася ним, коли він розповідав про те, як прагне до перемоги, був таким бадьорим та, як завжди, посміхався. Цей біль не вщухне ніколи. Тато досі не може оговтатися, а я намагаюсь жити далі, посміхатися заради нього, але кожного дня бачу його у своїх снах і плачу. Він був для мене більше, ніж брат, він – моя душа», – розповіла рідна сестра Наталія.

Юного офіцера поховали на Алеї Слави Краснопільського кладовища у місті Дніпро. У Олександра залишилися батько і сестра.

Рубіжанська міська військова адміністрація висловлює щирі співчуття родині загиблого.

Вічна пам’ять та слава Герою!


« повернутися

Код для вставки на сайт

Вхід для адміністратора