#РубіжнеРазом. До Дня молоді. Креативні вчителька образотворчого мистецтва зі спортивним духом та характером

Дата: 10.08.2023 14:30
Кількість переглядів: 45

Фото без опису

Ковальова Марина Ростиславівна працює у Рубіжанському ліцеї Сєвєродонецького району Луганської області вчителем образотворчого мистецтва. Після закінчення у 2016 році Харківського національного педагогічного університету імені Г.С. Сковороди отримала диплом магістра саме за цією спеціальністю.  

Про те, що буде художником, Марина знала ще дитинстві, бо жодна інша професія її не приваблювала. Ще в дитячому садочку вихователька побачила, що в неї є хист до малювання, і порадила матері, щоб вона звернула на це увагу та відвела дівчинку до школи мистецтв. Викладачем Марини була Соловйова Галина Володимирівна. Перша персональна виставка юної художниці відбулася у 13 років. Тоді у приміщенні Центральної бібліотеки міста Рубіжного було виставлено 30 робіт у різноманітних техніках та жанрах образотворчого мистецтва. Закінчила Рубіжанську дитячу школу мистецтв з відзнакою. 

Коли прийшов час обирати майбутнє, Марина вирішила вступити у два університети одразу: здобути професію вчителя образотворчого мистецтва та фармацевта. Малювала картини та брала участь у різноманітних конкурсах, виставках та аrt-проєктах. 

Марина Ковальова є лауреатом Всеукраїнського конкурсі «Учитель року – 2020»  у номінації «Образотворче мистецтво» (ІІІ місце) у ІІ (обласному) турі, стала призером обласного конкурсу майстрiв мистецтв та аматорiв творчостi Луганської областi «Луганщина – свiтанок України» (2019 р.), переможцем обласного оглядового конкурсу «Рух вперед» (2021 р.). 

Для своєї творчості дівчина черпає натхнення з подорожей Україною та Європою. Малює пейзажі рідного міста та природу України. Своїм прикладом, своїми досягненнями надихає дітей. 

Результатом її професійної діяльності є досягнення учнів, які беруть участь у конкурсах та виставках з образотворчого мистецтва: Всеукраїнський конкурс творчий проєкт «Код нації. Українська Сніжниця», щорічні конкурси дитячої творчості «Новорічний сувенір», «Новорічна композиція», «Український сувенір» (м. Рубіжне), регіональні щорічні відкриті конкурси пленерного живопису «Весняна палітра Рубіжного», «Мій рідний край – Луганщина», «Луганщина – світанок України»,  ІІ Всеукраїнський двотуровий конкурс мистецтв, ХІХ Міжнародний фестиваль-конкурс образотворчого мистецтва. У 2023 році разом з учнями взяла участь у ІІ Всеукраїнському двотуровому конкурсі мистецтв (ІІ тур) та отримала Гран-прі.      

Креативна вчителька веде персональний блог, бере участь у професійних конкурсах, семінарах, online-курсах, вебінарах та майстер-класах. Має більше 50 персональних виставок. 

Ще під час навчання у Рубіжанському інституті хімічних технологій її викладач Олександр Дубовий помітив спортивні здібності Марини до пауерліфтингу. Тож крім художньої творчості дівчина почала серйозно займатися спортом.  Про це свідчать численні перемоги на обласних та всеукраїнських змаганнях: Кубок України з пауерліфтингу серед жінок (2017 р., ІІІ м. 2018 р., ІІ м.), Чемпіонат України з пауерліфтингу серед жінок (2020 р. ІІІ м., 2021 р. ІІІ м., 2022 р. ІІ м.), Чемпіонат України з богатирського багатоборства (2019, 2020 р.р. ІІІ м.). 

Посіла І місце на Чемпіонаті Луганської області з жиму лежачи серед чоловіків та жінок, присвяченому Дню захисту дітей (2019 р.),  Чемпіонаті Луганської області з жиму лежачи серед жінок (2020 р.),  Чемпіонаті Луганської області з класичного пауерліфтингу серед чоловіків та жінок присвяченого пам’яті Народного Героя України Т. Юлдашева, Чемпіонаті України з класичного пауерліфтингу серед студенток ВНЗ (2021р).  

Спорт загартовує дух та характер: Марина Ковальова має розряд кандидата у майстри спорту. У 2022 році здобувала ще одну вищу освіту у Луганському національному університеті імені Тараса Шевченка за спеціальністю «тренер з обраного виду спорту (пауерліфтингу), викладач закладів вищої освіти».  

Через війну у березні 2022 року змушена була переїхати до Вінниці, де, перше, що зробила, пішла шукати спортивний зал, хоча й не знала, що буде далі. Зараз готується до змагань, які будуть восени 2023 року.  

У майбутньому прагне виконати норматив майстра спорту України з пауерліфтингу, відкрити свою студію образотворчого мистецтва та повернутися у рідне українське Рубіжне. 

Рубіжанська міська військова адміністрація пишається молоддю, яка допомагає своїй громаді та країні вистояти і перемогти.


« повернутися

Код для вставки на сайт

Вхід для адміністратора