Інформує служба у справах дітей

Дата: 16.08.2023 13:00
Кількість переглядів: 84

Фото без опису

БЕЗОПЛАТНА ПРАВОВА ДОПОМОГА ДІТЯМ

Забезпечення належного рівня безпеки та захищеності дітей, їх всебічного розвитку наразі є важливим завданням для всіх, зокрема, в контексті правового забезпечення.

Діти мають право на усі послуги безоплатної правової допомоги, як і дорослі. Кожна дитина має право на професійну правничу допомогу. Надання правової допомоги дітям є дуже важливим аспектом в дотриманні соціальних прав людей на доступ до безоплатної правової допомоги. 

Консультації і роз’яснення щодо своїх прав та їх захисту дитина може отримати самостійно. Інші види послуг, як-от здійснення представництва інтересів в судах, інших державних органах тощо, надаються дитині віком до 14 років, через її законного представника — батьків чи осіб, що їх замінюють.

❗ 3 серпня 2023 року набрали чинності зміни до законодавства про безоплатну правову допомогу, відповідно до яких діти, що досягли 14 років, можуть самостійно звертатися по вторинну правову допомогу до бюро правової допомоги з питань, звернення з якими до суду дозволяється з цього віку. Безоплатна вторинна правнича допомога включає такі види правничих послуг:
✔️ захист;
✔️ здійснення представництва інтересів осіб, що мають право на безоплатну вторинну правничу допомогу, в судах, інших державних органах, органах місцевого самоврядування, перед іншими особами;
✔️ складення документів процесуального характеру.

КУДИ ЗВЕРТАТИСЯ:

- до контактного центру системи БПД за номером 0 800 213 103 в будні з 8:00 до 18:00, дзвінки безкоштовні;
- зателефонувавши через застосунок Telegram https://t.me/+380677213103;
- написавши у телеграм-бот "Безоплатна правова допомога" (https://t.me/LegalAidUkraineBot) кнопка "Отримати консультацію";
- до найближчого бюро правової допомоги. Адреси можна переглянути тут (https://bit.ly/42fQ3lW);
- готові правові консультації можна переглянути на довідково-інформаційній платформі правових консультацій WikiLegalAid (https://wiki.legalaid.gov.ua/).

#Нацсоцслужба


« повернутися

Код для вставки на сайт

Вхід для адміністратора