До Дня сім'ї! Творчі роботи Чернушиної Лариса Володимирівни та її мами
Онлайн фестиваль «День сім’ї – 2023» продовжується. Сьогодні представляємо творчі роботи Чернушиної Лариса Володимирівни та її мами. Вони були вивезені пані Ларисою під час евакуації з окупованого міста Рубіжне, як найдорожчі спогади про родинне захоплювання вишиванням.
Українська вишивка — один із видів народного декоративного мистецтва українців. Це орнаментальне або сюжетне зображення на тканині, шкірі, виконане різними ручними або машинними швами. Вишивку вживають в українському народному побуті передусім на предметах одягу, в основному на жіночих і чоловічих сорочках. Мистецтво вишивки заворожує, а кількість видів вишивки — дивує. Не хрестиком єдиним славиться українська вишиванка. Українським вишивальницям добре знайома гладь та її різновиди: одностороння, двостороння, похила, полтавська. Саме гладь, а не хрестик вважається найдавнішою технікою вишивки. І саме різні види гладі прикрашали найдавніші вишиванки, знайдені археологами.
Вишивка хрестиком – найпопулярніший вид рукоділля, який попри віяння моди не втрачає актуальності. Чи не для кожного з регіонів України притаманна своя стилістика, свої улюблені узори і своя колористика вишиванки.
Родина Лариси Чернушиної використовує техніку вишивки хрестиком для створення рушників та сюжетних картин.
Вишивка – давній вид мистецтва, займаючись яким рубіжанські вишивальниці не лише продовжують і розвивають тисячолітнє надбання людства, а й створюють неповторні роботи, які сьогодні ми представляємо.