Раннє втручання - сімейноцентрована система допомоги дітям із порушеннями розвитку

Дата: 27.09.2023 16:00
Кількість переглядів: 58

Світова практика показує, що послуга раннього втручання сприяє успішному подальшому розвитку дитини та її соціалізації, тому відповідні програми існують на державному рівні.

Раннє втручання - сімейноцентрована система допомоги дітям із порушеннями розвитку від народження до 4-7 років (в залежності від країни), що спрямована на покращення розвитку дитини та підвищення якості життя родини, її супровід та підтримку. 

У Португалії програма “раннього втручання” з’явилася у 80-90-х роках минулого століття.

Сьогодні така система вважається прикладом справжньої міждисциплінарної моделі, реалізованої завдяки скоординованим діям Міністерства охорони здоров’я, Міністерства соціальної політики та Міністерства освіти.

Для вирішення широкого спектру проблем на рівні дитини, та різноманітності соціального і сімейного контексту, команди раннього втручання складаються з представників трьох ключових секторів: 

-охорони здоров’я (лікарі, медсестри, терапевти)
-соціального захисту (соціальні працівники) 
-освіти (вихователі дошкільних навчальних закладів, спеціальні педагоги, психологи). 

У 2019 Кабінет Міністрів Україні призначив Міністерство соціальної політики національним координатором щодо розвитку послуги раннього втручання. Послуга розрахована на дітей від 0 до 4 років.

Послугу раннього втручання рекомендовано надавати після визначення індивідуальних потреб дитини та її сім’ї, складення індивідуального сімейного плану раннього втручання та укладання договору про надання такої послуги.

Зустрічі зі спеціалістами можуть проходити очно, дистанційно, індивідуально (регулярні зустрічі із сім’єю дитини). Рекомендують міксувати місця, зустрічатись з дитиною у знайомому для неї середовищі та у новому.

📌Куди звернутись за послугою РВ? 

За інформацією Міністерства соціальної політики, наразі працюють 52 заклади, де надають послуги раннього втручання (станом на 01 липня 2023 року). Деталі: https://www.msp.gov.ua/files/rv/per_rv_0707.docx 

📌Які документи потрібні, щоб отримати послугу? 

Усі подробиці за посиланням: https://rebrand.ly/wf9224q

Українська мережа за права дитини


« повернутися

Код для вставки на сайт

Вхід для адміністратора