Руйнуємо міфи про протезування! 

Дата: 29.09.2023 13:00
Кількість переглядів: 99

Фото без опису

Один із найбільш поширених міфів – отримати протез можливо лише за власні кошти. Насправді, реальність – протилежна.  

⚡️ Протезування в Україні безоплатне і кожна людина, яка потребує забезпечення протезом може розраховувати на підтримку держави. Йдеться як про військових, ветеранів, цивільних, що постраждали внаслідок бойових дій, так і про всіх українців, яким потрібен протез. 

Важливо, що для реалізації цієї послуги наявні кошти державного бюджету. Так, на 2023 рік було виділено 2,7 млрд гривень, а на 2024 рік – в проєкті Держбюджету передбачено збільшення цієї суми до 4,2 млрд гривень.

Для оплати вартості протеза держава визначила граничну ціну, яку відшкодовує виробнику, тобто протезному підприємству. Сягати ця сума може до 2 млн гривень. Окрім цього, державою гарантується відшкодування вартості якісного обслуговування та ремонту протезних виробів. 

Державна програма передбачає як безоплатне первинне протезування, так і вторинне, тобто заміну протезу на інший, після закінчення строку його експлуатації. 

❓ Відповідаючи наперед на запитання: “Чому ж постійно з'являються збори коштів на протези, якщо є можливість безоплатного?”. Розуміємо, що причин насправді декілька. Одна з них – потреба пацієнтів у спеціалізованих протезах, які не покриваються державною програмою (наприклад, для плавання). Це, звичайно, ж не означає, що протези, які виготовляють в Україні гірші чи не є високоякісними. Проте, якщо, наприклад, людина хоче брати участь у бігових марафонах, то для цього вона потребує окремого протезу. Вони поки що державою покриваються лише для військових, що професійно займаються відповідним видом спорту. Інша причина – необізнаність людини, що вперше потребує протезування, щодо існування державної програми. 

☝️ Нагадаємо, щоб отримати протез, – необхідно подати заяву із відповідними документами до Фонду соціального захисту осіб з інвалідністю. Це можна зробити через соціального працівника у лікарні, у центрі надання адмінпослуг чи через електронний кабінет особи з інвалідністю. На підставі поданої заяви формується направлення, з яким можна звернутися до протезного підприємства щодо виготовлення протезу. 

ℹ️ Детальніше за посиланням https://1ll.ink/owfh6.


« повернутися

Код для вставки на сайт

Вхід для адміністратора