Трагедія у Бабиному Яру 29–30 вересня 1941 року

Дата: 29.09.2023 14:00
Кількість переглядів: 128

Фото без опису

82 роки тому Київ сколихнула страшна нелюдська трагедія…

Масовий розстріл євреїв став символом «Голокосту від куль» і нацистської політики масового знищення людей. Розстріли в урочищі розпочалися відразу після вступу нацистів та їхніх союзників до Києва у вересні 1941 року і відбувалися чи не щоденно до завершення окупації міста.

В Рубіжанському ліцеї, з метою увічнення пам’яті про одну з найтрагічніших сторінок Голокосту, вшанування жертв злочинів, скоєних нацистами під час окупації столиці України, були проведені виховні години «Трагедія Бабиного Яру – найтяжчий злочин проти людства». На них учні переглядали фільм «Бабин Яр», говорили про страхіття війни і смерті. Діти усвідомили цінність людського життя та вшанували хвилиною мовчання жертв. 

На уроках історії України були проведені інформаційні хвилинки «А Бабин Яр мовчить…» та перегляд відеоролика старшокласниками.

В Рубіжанській школі №10 за ініціативою рою «Нащадки козаків» пройшли уроки-пам’яті та вшанування жертв страшної трагедії, під час яких розкрили суть та пояснили її вплив на долю людства.

29 вересня учні, батьки та вчителі Рубіжанської гімназії №1 долучились до всеукраїнського уроку пам’яті, з метою вшанування полеглих.
Напередодні в Рубіжанській гімназії № 4 пройшов урок для учнів 7-9 класів “Бабин Яр - невгамовний біль у серці України...". 

Учитель історії Інесса Петросян нагадала учням про трагічні події, ознайомила зі свідченнями очевидців. Розповіла про одну з найвищих нагород людства «Праведник народів Світу», якою єврейський народ та держава Ізраїль висловлюють одвічну подяку тим людям, які, ризикуючи усім, рятували єврейські життя.

Учні провели паралелі від подій 1941 року до сьогодення, коли російські окупанти цілеспрямовано знищують український народ, здійснивши 24 лютого 2022 року повномасштабне вторгнення на територію України.

В Рубіжанській школі №3 проведено серію виховних заходів: урок-дилему в 4-5-х класах «Це тому що ми євреї?», уроки-екскурсії в 6-х класах, урок-реквієм для учнів 7-9-х класів «Пам’ять людська не забуде повік». Вчитель історії провела інформаційні хвилинки, класні керівники організували проведення акції «Запалимо свічку пам’яті», провели хвилини мовчання.

Пролетіли роки… і сьогодні пам’ять про трагедію Бабиного Яру не залишає байдужим нікого. А в центрі багатомільйонного міста мовчазними символами трагедії залишаються пам’ятники та монументи і зловіща тиша… де навіть птахи припиняють свій спів…« повернутися

Код для вставки на сайт

Вхід для адміністратора