Шахраї масово зламують акаунти українців у "Телеграмі"
Зловмисники завдяки спеціальним ботам дізнаються номер людини й влаштовують крадіжку даних, а далі організовують фейкові збори грошей серед знайомих жертви.
Як шахраї крадуть акаунти в Telegram та як захиститися від цього, розповів Євгеній Дороганов, начальник відділу протидії злочинам у сфері комп'ютерних систем Департаменту кіберполіції Національної поліції.
"Це - масова історія, тому що з початку повномасштабного вторгнення Росія здійснює фішингові атаки, одна з цілей - Телеграм-канали", - заявив він.
І навів приклад ведучої телеканалу « 1+1» Валентини Хамайко, яка сама стала жертвою такої атаки. Її сторінку в Телеграм зламали й почали писати друзям та знайомим з проханням позичити чималі суми. Про те, що акаунт зламано, телезірка дізналася лише тоді, коли їй почали телефонувати люди, яким прийшли повідомлення від неї. Коли Валентина захотіла зайти у Телеграм, вже не змогла - пароль було змінено.
Нажаль, мешканці Рубіжанської територіальної громади теж стали жертвами шахраїв. Їм приходили такі повідомлення: « Добрый вечер. Хотела узнать есть ли возможность перевести 15200 на карту? Завтра смогу вернуть», або «Привіт, у тебе не буде на карті 8600 грн? Поверну через 2-3 години».
Власники телефонів і не підозрювали про те, що стали жертвами зловмисників, аж доти, поки їм не стали дзвонити і питати чи справді щось сталося. Тож будьте уважні. Зробіть пароль для Telegram на своїх телефонах (в налаштуваннях Telegram: двоетапна перевірка, «хмарний» пароль), якщо у вас Telegram встановлений на декілька пристріях, вийдіть з усіх, та потім вже зайдіть з паролем.