Дитячий будинок сімейного типу - одна велика та дружня родина

Дата: 07.11.2023 11:30
Кількість переглядів: 118

Фото без опису

Незважаючи на нелегкий для нашої країни час, служба у справах дітей Рубіжанської міської військової адміністрації продовжує роботу по влаштуванню дітей до сімейних форм виховання. Нагадаємо, що сімейними формами виховання дітей-сиріт та дітей, позбавлених батьківського піклування є усиновлення, опіка/ піклування, прийомні сім’ї та дитячі будинки сімейного типу. 

Проблема дитячого сирітства з кожним днем стає актуальнішою і болючішою темою для нашого суспільства. Діти, які втратили батьків, або їхні батьки в силу різних обставин не можуть виконувати свої обов’язки, потребують родинного тепла і виховання. Усі вони мріють про сім’ю. І дитячий будинок сімейного типу – чудовий спосіб її подарувати.

Дитячий будинок сімейного типу – це альтернативна форма державного утримання та виховання дітей сиріт. Це – окрема сім’я, що створюється за бажанням подружжя або окремої особи, яка не перебуває у шлюбі, для забезпечення сімейним вихован¬ням та спільного проживання не менш як п’яти дітей-сиріт і дітей, позбавлених батьківського піклування. Загальна кількість дітей, включаючи рідних не повинно перевищувати десяти.

Батьками-вихователями можуть бути повнолітні та працездатні особи.

Особи, які виявили бажання стати батьками-вихователями, в обов’язковому порядку мають пройти навчання, організоване центрами соціальних служб для сім’ї, дітей та молоді із залученням спеціалістів з питань психології, педагогіки, медицини тощо, за спеціальною програмою. 

Батьки-вихователі несуть обов’язки по вихованню та розвитку дітей.

Батьки-вихователі є законними представниками дітей і діють без спеціальних на те повноважень як опікуни або піклувальники.

Права та обов’язки батьків-вихователів:
- батькам-вихователям дитячого будинку сімейного типу виплачується грошове забезпечення у порядку, встановленому Кабінетом Міністрів України;
- нарахування та сплата страхових внесків на загальнообов’язкове державне пенсійне страхування за батьків-вихователів із сум їх грошового забезпечення здійснюються у порядку, встановленому Кабінетом Міністрів України;
- батьки-вихователі несуть відповідальність за життя, здоров’я, фізичний і психічний розвиток вихованців; 
батьки-вихователі є законними представниками вихованців і захисниками їх прав та інтересів у всіх органах, установах та організаціях без спеціальних на те повноважень;
- батьки-вихователі зобов’язані сприяти забезпеченню пріоритетного права вихованців на усиновлення. 

Фінансове та матеріальне забезпечення дитячого будинку сімейного типу:

Батькам-вихователям для потреб дитячого будинку сімейного типу позачергово надається обладнаний індивідуальний житловий будинок або багатокімнатна квартира за нормами, встановленими законодавством.

На виховання кожної прийомної дитини щомісяця місцевими управліннями соціального захисту населення виплачується соціальна допомога у розмірі двох прожиткових мінімумів, в залежності від віку дитини.

Батькам-вихователям виплачується грошове забезпечення у порядку, встановленому Кабінетом Міністрів України. 

Всі пільги і виплати оформляються в органах соціального захисту батьками-вихователями після того, як вони підпишуть договір про організацію діяльності дитячого будинку сімейного типу.

Тим, хто паралельно виконує обов’язки вихователя, зараховується в загальний трудових стаж.

Облік дітей, які можуть бути влаштованими до дитячого будинку сімейного типу:

До дитячого будинку сімейного типу влаштовуються діти, які: 
- перебувають між собою в родинних стосунках, за винятком випадків, коли за медичними показаннями або з інших причин їх не можна виховувати разом; 
- перебувають на первинному обліку дітей-сиріт і дітей, позбавлених батьківського піклування, на відповідній адміністративно-територіальній одиниці; 
- перемістилися з тимчасово окупованої території або району проведення антитерористичної операції. 

Дітей із числа внутрішньо переміщених осіб за відсутності документів влаштовують до дитячого будинку сімейного типу на підставі витягу з обліково-статистичної картки дитини. Зазначений витяг подається обласною службою у справах дітей, в якій дитина перебувала на первинному обліку дітей-сиріт і дітей, позбавлених батьківського піклування, або Мінсоцполітики на письмовий запит відповідної служби у справах дітей. 

Вихованці перебувають у дитячому будинку сімейного типу до досягнення 18-річного віку, а в разі продовження навчання у професійно-технічному, вищому навчальному закладі І-ІУ рівня акредитації – до 23 років або до закінчення відповідних навчальних закладів.

Права вихованців

За вихованцями зберігаються раніше призначені аліменти, пенсія, інші види державної допомоги. Суми коштів, що належать вихованцям як пенсія, аліменти чи інші види державної допомоги, переходять у розпорядження батьків-вихователів і витрачаються на утримання вихованців.

Органи опіки та піклування забезпечують збереження майна, у тому числі житла, вихованців за місцем його знаходження і здійснюють контроль за його використанням. 

Вихованці мають право підтримувати особисті контакти з батьками та іншими родичами, якщо це не суперечить їх інтересам і не заборонено рішенням суду. Форму такого спілкування визначають органи опіки та піклування за погодженням з батьками-вихователями та за участю соціального працівника, який здійснює соціальне супроводження.

Якщо Ви готові відкрити своє серце і подарувати дитині душевне тепло, взяти її у свою родину та наповнити щасливим дитячим сміхом Вашу домівку, то звертайтеся за консультацією до служби у справах дітей Рубіжанської міської військової адміністрації Сєвєродонецького району Луганської області за телефоном: +380637654660


« повернутися

Код для вставки на сайт

Вхід для адміністратора