Усиновлення дитини під час війни. Чи можливо?

Дата: 15.11.2023 10:00
Кількість переглядів: 224

Через збройну агресію рф проти українського народу з кожним днем в Україні зростає кількість дітей, які позбавленні батьківського піклування, саме тому тема усиновлення є надзвичайно важливим питанням сьогодення. 

Рішення про всиновлення дитини хоч і продиктоване серцем, але потребує максимально виваженого та усвідомленого підходу. Недаремно кажуть, що світ, може, не зміниться, якщо ви усиновите дитину, але для цієї дитини її світ зміниться точно. 

Отже, основне, що потрібно знати – під час повномасштабної війни процедура з усиновлення діє. Уряд відновив її й адаптував до реалій воєнного часу. Усиновити дитину можуть громадяни України, які перебувають на обліку кандидатів в усиновлювачі. Важливо, щоб особа проживала на підконтрольній українському уряду території. 

Водночас, усиновити дитину не можуть громадяни, які перебувають на тимчасово окупованих територіях, громадяни, які тимчасово або постійно проживають за межами України, а також іноземці. Останні двоє категорій зможуть розпочати процедуру всиновлення через три місяці після припинення або скасування воєнного стану в країні.

Розповідаємо про те, як стати кандидатом в усиновлювачі під час воєнного стану.

Наразі це можна зробити як офлайн, звернувшись до Служби в справах дітей, так і онлайн, через портал Дія (у кабінеті громадянина). 

Кроки наступні: отримати консультацію зібрати й подати необхідний пакет документів надати можливість перевірити умови вашого проживання пройти навчання для кандидатів в усиновлювачі отримати висновок про можливість бути усиновлювачем стати на облік кандидатів в усиновлювачі.

Статус кандидата дозволить вам отримувати інформацію та знайомитися з дітьми, які перебувають на обліку з усиновлення.

Для усиновлення дитини потрібна її згода, якщо вона досягла такого віку та рівня розвитку, що може її висловити. Згода дитини на її усиновлення дається у формі, яка відповідає її вікові та стану здоров’я. Усиновлення провадиться без згоди дитини, якщо вона у зв’язку з віком або станом здоров’я не усвідомлює факту усиновлення. Згода дитини на усиновлення не потрібна, якщо вона проживає в сім’ї усиновлювачів і вважає їх своїми батьками.

Після отримання висновку служби у справах дітей та зібрання усіх вище перелічених документів, громадянину України необхідно буде звернутися із заявою про усиновлення до суду за місцем перебування дитини.

Особа, яка усиновила дитину-сироту або дитину, позбавлену батьківського піклування, має право:

• на отримання одноразової оплачуваної відпустки тривалістю 56 календарних днів без урахування святкових і неробочих днів, після набрання законної сили рішення про усиновлення дитини (при усиновленні дитини віком старше 3 років);
• на державну допомогу при усиновленні дитини (https://socialpolitica.dniprorada.gov.ua/services/nadannya-derzhavnoyi-dopomogi-pri-usinovlenni-ditini/) у розмірі, як при народженні першої дитини (у разі усиновлення двох і більше дітей допомога надається на кожну дитину). 

Проте, пам’ятайте, для початку кожен із потенційних усиновлювачів має чітко і чесно для себе дати відповідь на запитання: а яка моя/наша мотивація? Адже в основі цього важливого рішення має бути саме допомога дитині та створення повноцінної сім’ї в інтересах кожного її члена.

За консультацією звертайтесь до служби у справах дітей Рубіжанської міської військової адміністрації Сєвєродонецького району Луганської області за телефоном: +380637654660. 

Уся актуальна інформація про те, як стати кандидатом в усиновлювачі – в нашій інфографіці.


« повернутися

Код для вставки на сайт

Вхід для адміністратора