НМТ у 2024 році складатимуть лише ті, хто планує вступати до ЗВО!

Дата: 17.11.2023 13:06
Кількість переглядів: 44

Фото без опису

08 листопада 2023 року Верховна Рада України підтримала законопроєкт №10092 «Про внесення змін до деяких законів України щодо державної підсумкової атестації та вступної кампанії 2024 року».

НМТ У 2024 РОЦІ СКЛАДАТИМУТЬ ЛИШЕ ТІ, ХТО ПЛАНУЄ ВСТУПАТИ ДО ЗВО!

Тестування відбуватиметься у комп’ютерній формі. Вступники складатимуть іспит із чотирьох предметів. Обов’язковими будуть:

- українська мова (без літератури);

- історія України;

- математика;

- ще один предмет на вибір.

На вибір можна буде обрати предмет:

- українську літературу;

- англійську мову;

- іспанську мову;

- німецьку мову;

- французьку мову;

- біологію;

- географію;

- фізику;

- хімію.

Окрім української, тестування з історії України, біології, географії, фізики, хімії можна буде скласти також польською, румунською, угорською та кримськотатарською мовами.

ВИБІР ОБОВʼЯЗКОВИХ ПРЕДМЕТІВ НЕ ВИПАДКОВИЙ

Українська мова є необхідним іспитом для вступу на будь-яку спеціальність в Україні, адже знання державної мови потрібне всім громадянам і є однією з умов для здобуття вищої освіти.

Математика демонструє аналітичне й логічне мислення вступників — навички, необхідні для подальшого навчання у ЗВО.

Історію України вступники минулих років найчастіше обирали серед інших предметів, адже результати цього іспиту можна використати для різних суспільно-гуманітарних або технічних спеціальностей. Знання з історії України формують уміння критично мислити, будувати й оцінювати причинно-наслідкові зв’язки, а також не піддаватися маніпуляціям та фейкам.

Щодо предмета на вибір, то він показує індивідуальну освітню траєкторію вступників. Так вони можуть показати знання у тій галузі, яка необхідна для вступу, а ЗВО — оцінити мотивацію до навчання.

На виконання завдань з кожного предмета учасники матимуть по 60 хвилин. Усі 4 тестування вступники складатимуть протягом одного дня у два блоки по 120 хвилин (2 предмети) з перервою між ними.

Учасникам, яким потрібно подолати значну відстань до пункту тестування, потрібно буде лише один раз з’явитися до екзаменаційного центру. А ті, хто складатиме тестування за кордоном, зможуть це зробити у місцевих екзаменаційних центрах.

У 2024 РОЦІ ДПА ДЛЯ УЧНІВ Й УЧЕНИЦЬ 4-Х, 9-Х І 11-Х КЛАСІВ НЕ ПРОВОДИТИМУТЬ

У межах підготовки до НМТ пробне тестування НЕ проводитимуть️.

Проте Український центр оцінювання якості освіти має вчасно проінформувати учасників про специфіку тестування, зокрема оприлюднити демонстраційні варіанти тестів.


« повернутися

Код для вставки на сайт

Вхід для адміністратора