Всеукраїнська акція «16 днів проти насильства»

Дата: 27.11.2023 12:30
Кількість переглядів: 64

25 листопада 2023 року стартувала щорічна Всеукраїнська акція «16 днів проти насильства» в рамках участі України в щорічному міжнародному заході, покликаному підвищити обізнаність громадян про всі форми насильства, а також методи недопущення і комплексного реагування на будь-які його прояви.

В умовах важкого сьогодення для сучасної світової спільноти важливо на всіх рівнях захищати права людей, запобігати та протидіяти всіляким проявам насильства - стосовно жінок та дітей, літніх людей, людей, які потрапили у важкі життєві обставини, адже упродовж шістнадцятиденного періоду акції відзначається 8 важливих дат: Міжнародний день боротьби за ліквідацію насильства щодо жінок, Всесвітній день боротьби зі СНІДом, Міжнародний день боротьби з рабством, Міжнародний день волонтера, Міжнародний день людей з інвалідністю, Міжнародний день прав людини.

Саме в ці дні щорічно активізується прогресивна світова спільнота, правозахисні та неурядові організації тощо, щоб наголосити: будь-які прояви насильства над людиною, незалежно від її статі, є порушенням прав людини. Метою щорічної акції «16 днів проти насильства» є привернення уваги та активізація суспільства щодо проблем подолання насильства у сім’ї і суспільстві, жорстокого поводження з дітьми, протидії торгівлі людьми та захисту прав жінок.

«Гарячі» лінії в Україні за номерами:

1578 – з питань протидії торгівлі людьми;
1588 – з питань запобігання та протидії домашньому насильству, насильству за ознакою статі та насильству стосовно дітей;
0 800 500335 (безкоштовно зі стаціонарних телефонів) та
116123 (безкоштовно з мобільних телефонів) – з попередження домашнього насильства, торгівлі людьми та гендерної дискримінації;
0 800 505501 (безкоштовно зі стаціонарних телефонів) та
527 (безкоштовно з мобільних телефонів) – з протидії торгівлі людьми та консультування мігрантів;
0 800 500225 (безкоштовно зі стаціонарних телефонів) та
116111 (безкоштовно з мобільних телефонів) – Національна «гаряча лінія» для дітей та молоді.


« повернутися

Код для вставки на сайт

Вхід для адміністратора