Лікарі мультидисциплінарної команди КНП «Рубіжанська центральна міська лікарня» надавали медичну допомогу пацієнтам на дому

Дата: 09.02.2024 14:30
Кількість переглядів: 57

Протягом тижня лікарі Буклєй Тетяна Вікторівна, Башкатова Марія Вікторівна та медична сестра Задніпровська Вікторія Борисівна, що входять до складу мультидисциплінарної команди КНП «Рубіжанська центральна міська лікарня» з питань паліативної допомоги, надавали медичну допомогу пацієнтам (мешканцям м. Харкова та внутрішньо переміщеним особам) на дому.

Лікарі консультували хворих, які страждають від наслідків перенесених тяжких захворювань нервової системи (після інсульту), хронічної серцевої недостатності та захворювань опорно-рухового апарату. Усі пацієнти маломобільні, віком 80+ років.

Медичні працівники склали план спостереження паліативного хворого, оцінили соматичний та психологічний стан пацієнта. Зробили електрокардіографічне дослідження, виміряли артеріальний тиск. Взяли клінічний аналіз крові та сечі і транспортували до клініко-діагностичної лабораторії лікарні. Дослідили рівень цукру в крові, насиченість організму киснем. Навчили членів родини пацієнтів навичкам догляду за важкохворими.

❓ Що таке паліативна допомога?

Паліативна допомога – це підхід, який дозволяє покращити якість життя пацієнтів з захворюваннями, що загрожують або обмежують їх життя та членів їх родини, шляхом запобігання та полегшення страждань (ВООЗ).

❓ Хто відноситься до пацієнтів, що потребують паліативну допомогу?

Це люди, які страждають:

🔹 хронічною серцевою недостатністю;

🔹 неврологічними захворюваннями;

🔹 хронічними обструктивними захворюваннями легень (ХОЗ);

🔹 новоутвореннями, в тому числі доброякісними;

🔹 хронічними захворюваннями нирок, печінки;

🔹 цукровим діабетом;

🔹 хворобами Альцгеймера та Паркінсона;

🔹 багато інших (ВІЛ/СНІД, ревматоїдний артрит, важкі наслідки черепно-мозкових уражень, політравми, генетичні та метаболічні захворювання) в незалежності від вікової категорії.

Паліативна допомога полегшує симптоми, від яких страждає пацієнт:

🔸 біль (гострий та хронічний);

🔸 депресія

🔸 задишка, проблеми з диханням;

🔸 втома;

🔸 закрепи, нудота, втрата апетиту;

🔸 безсоння, тривожність;

🔸 а також інші симптоми, від яких страждає пацієнт.

Мета фахівців з паліативної допомоги – покращити якість життя як пацієнта, так і сім’ї, рідних та близьких.

Паліативна допомога надається безкоштовно.

Для того, щоб викликати мобільну паліативну бригаду КНП «Рубіжанська центральна міська лікарня» у місті Харків, звертайтесь за телефоном реєстратури: 0970474432, 0662775378

Часи роботи поліклініки:

Понеділок – п’ятниця: з 08.00 до 19.00

Субота: з 08.00 до 16.00« повернутися

Код для вставки на сайт

Вхід для адміністратора