26 лютого - День спротиву окупації Криму та Севастополя

Дата: 27.02.2024 11:30
Кількість переглядів: 46

Фото без опису

26 лютого - День спротиву окупації Криму та Севастополя.

Війна росії проти України почалася з Криму. Тимчасова окупація Автономної Республіки Крим та міста Севастополя є актом кричущого порушення норм і принципів міжнародного права, суверенітету й територіальної цілісності України.

Це день, коли почалося вторгнення російських агресорів на нашу землю.

Десять років тому диверсійні групи рашистів почали спроби захопити Крим. А вже зранку наступного дня урядові будівлі Українського Криму захопили регулярні військові формування рф. І тому 26 лютого 2020 року Президент Володимир Зеленський заявив про підписання указу про встановлення 26 лютого в Україні Дня спротиву окупації Автономної Республіки Крим та міста Севастополя, як щорічної пам’ятної дати. Ці сумні події згадували у Рубіжанських закладах освіти. 

Учнівський колектив Гімназії №1 переглянув відеопрезентацію «Крим - це Україна!». Про історичні події мужніх українців, які дарують нам сили на подальшу боротьбу за нашу землю! 

З метою підвищення патріотичного духу юних українців та поширення правдивої інформації про участь мешканців Кримського півострову в обороні своєї землі від агресора в Гімназії №10 проведено ряд заходів: інформаційні хвилини «Український півострів», виставка малюнків «Крим- це Україна!», урок історичної пам’яті «День початку кримського спротиву», інформаційний вісник з переглядом документального фільму «Крим. Нескорений», мультимедійний урок «Історія, культура та духовна спадщина кримських татар».

Ми – єдина країна! Ми усі прагнемо одного – миру, спокою, чистого неба над головою! Крим – це Батьківщина українців і кримськотатарського народу, які по праву є господарями своєї землі. Спротив триває!

Про те, як 26 лютого 2014 року на заклик Меджлісу кримськотатарського народу до Верховної Ради Криму вийшли жителів чинити спротив російській окупації та заявили всьому світу про цілісність України, учні Гімназії №4 пригадали на виховній годині “Крим - це Україна!” Дізнались, що мітинг зібрав від 5 до 10 тисяч учасників. Низка подій лютого-березня 2014 року призвела до анексії цієї української території. 

Наприкінці заходу всі висловили впевненість у тому, що незабаром Крим буде звільнено від окупантів, і перлина України буде вільною.

Гімназія №3 спільно з Рубіжанським Центром туризму та краєзнавства провели виховний захід під гаслом «Ми не можемо без України, а Україна не може без нас».

Під час якого, учні пригадали історію запровадження дати, обговорили символи кримськотатарського спротиву. Проте, головну увагу зосередили на розмові про героїзм, стійкість та самопожертву мітингувальників. Є дуже проста істина «Велика історія твориться руками маленьких людей». Саме про таких, маловідомих героїв згадували. Разом з працівниками Центру туристів учні та вчителі здійснили віртуальну екскурсію Кримським півостровом. Херсонес, Судак, природні печери, Кримські палаци, обсерваторія, багато унікальних природних об’єктів, найдовший тролейбусний і найкоротший трамвайний маршрути. Це все залишається в наших спогадах… Важко… 

Для учнів Ліцею під гаслом «Право на спротив» відбувся тематичний захід, де пригадали історію Криму. А потім присутні переглянули відеохроніку та поринули у вирій подій, які стали взірцем громадянської мужності, твердого волевиявлення та патріотизму мешканців Криму в 2014 році. Сьогодні ситуація на окупованому росією українському півострові залишається напруженою: окупанти обрали тактику залякування і терору місцевого населення. Але наш спротив у лютому 2014 році в Криму і наш спротив сьогодні показує, що ми ніколи не станемо на коліна. Ми будемо до останнього подиху виборювати своє право на свободу!
 


« повернутися

Код для вставки на сайт

Вхід для адміністратора