1 березня відзначається Всесвітній день цивільної оборони

Дата: 01.03.2024 10:00
Кількість переглядів: 101

Фото без опису

1 березня відзначається Всесвітній день цивільної оборони.

Цього дня, 1 березня 1972 року Міжнародна організація цивільної оборони отримала статус міжурядової організації та набрав чинності її статут, який схвалили 18 держав.У Міжнародній організації цивільної оборони наголошують, що «мета проведення Всесвітнього дня цивільної оборони полягає у поширенні громадської обізнаності щодо цивільної оборони, цивільного захисту та управління надзвичайними ситуаціями, з метою кращого підготовки цивільного населення до захисту в разі надзвичайних ситуацій та зменшення ризику стихійного лиха».

3 лютого 1993 року Верховна Рада України прийняла Закон «Про Цивільну оборону України», а 10 травня 1994 року Кабінет Міністрів України приймає Постанову за №299, якою затверджується «Положення про цивільну оборону України». Тоді вперше було визначено, що цивільна оборона України є державною системою органів управління, сил і засобів, що створюється для організації і забезпечення захисту населення від наслідків надзвичайних ситуацій техногенного, екологічного, природного та воєнного характеру. 

Сьогодні Державна служба України з надзвичайних ситуацій входить до системи органів виконавчої влади і забезпечує реалізацію державної політики у сферах цивільного захисту, захисту населення і територій від надзвичайних ситуацій та запобігання їх виникненню, ліквідації надзвичайних ситуацій, рятувальної справи, гасіння пожеж, пожежної та техногенної безпеки, діяльності аварійно-рятувальних служб, профілактики травматизму невиробничого характеру, а також гідрометеорологічної діяльності.

В умовах протистояння України повномасштабному російському вторгненню знову актуалізуються ті пласти інформації, що відомі багатьом зі шкільного курсу з безпеки життєдіяльності та основ здоров'я. Надзвичайний стан, воєнний стан, повітряна тривога, хімічна небезпека – ці терміни в умовах повномасштабної війни наче вийшли з припалих пилом підручників, набули, на жаль, свого реального значення і навіть стали питанням життя або смерті.

Питання цивільної оборони охоплюють широке коло питань - від формування продовольчих запасів, підготовки укриттів, надання домедичної допомоги постраждалим і до того, як убезпечити себе та дітей від загрози в мережі Інтернет.

У Всесвітній день цивільної оборони ми відзначаємо героїчну та сповнену суспільної значущості місію працівників Державної служби України з надзвичайних ситуацій, волонтерів, громадських активістів, лікарів, освітян, соціальних працівників та всіх причетних до профілактичних заходів і надання допомоги мешканцям у районах, що потерпають від бойових дій, надзвичайних ситуацій та інших факторів ризику.


« повернутися

Код для вставки на сайт

Вхід для адміністратора