В Україну доставили понад мільйон доз вакцини проти дифтерії та правця для проведення безоплатних щеплень за Календарем профілактичних щеплень у 2024 році

Дата: 04.03.2024 14:30
Кількість переглядів: 55

Фото без опису

Як повідомляє МОЗ України: в нашу країну доставили понад мільйон доз вакцини болгарського виробництва проти дифтерії та правця для проведення безоплатних щеплень за Календарем профілактичних щеплень у 2024 році.

«Дифтерія та правець можуть мати серйозні наслідки для здоровʼя, особливо в умовах війни, коли доступ до медичної допомоги може бути ускладненим чи тимчасово обмеженим. Дорослим необхідна ревакцинація проти дифтерії кожні 10 років починаючи з 16-річного віку. Попри воєнні виклики Міністерству охорони здоров’я вдалося забезпечити безперебійну наявність вакцин для рутинної вакцинації на рівні кожної області. Саме тому кожному важливо перевіряти вакцинальний статус, свій і дітей, та в разі переїзду чи пропуску щеплення звернутися до найближчої амбулаторії та скорегувати вакцинальний графік», – зазначив заступник міністра, головний державний санітарний лікар України Ігор Кузін.

Нагадаємо, безоплатні щеплення проти 10 інфекційних хвороб входять до Календаря профілактичних щеплень. Зокрема, дитина має отримати щеплення проти таких захворювань, як туберкульоз, гепатит B, кір, епідемічний паротит, краснуха, дифтерія, правець, кашлюк, поліомієліт та хіб-інфекція. Усі вакцини за цим календарем в Україні є безоплатними для дітей та дорослих. Тож перевірте, чи має ваша дитина всі необхідні щеплення відповідно до віку. Згадайте, чи отримали ви – дорослі ревакцинацію упродовж останніх 10 років. Подбайте також про вакцинацію (у т. ч. і бустерними дозами) проти COVID-19 – вона не входить до Календаря профілактичних щеплень, але є у кожній області та безплатна для населення.

Якщо графік вакцинації порушено (пропустили якесь зі щеплень), це не значить, що треба розпочинати курс імунізації спочатку. Проте вкрай важливо надолужити пропущені щеплення якомога швидше незалежно від того, скільки минуло часу. Тож зверніться до терапевта, сімейного лікаря чи педіатра – спеціаліст допоможе вам скласти індивідуальний графік щеплень.

Роз’яснення щодо вакцинації можна отримати у лікарів комунального некомерційного підприємства «Центр первинної медико-санітарної допомоги» Рубіжанської міської військової адміністрації за адресою: місто Дніпро, вул. Будівельників, 23; тел. 066 934 89 79 (реєстратура), тел. 050 571 79 96 (лікар-педіатр).

Крам того, лікарі рубіжанської первинки чекають всіх бажаючих для укладення декларацій (договорів на безкоштовну медичну допомогу).


« повернутися

Код для вставки на сайт

Вхід для адміністратора