10 березня в Україні відзначається День Державного Гімну

Дата: 10.03.2024 13:00
Кількість переглядів: 29

10 березня в Україні відзначається День Державного Гімну!

Державний Гімн України – один з головних державних символів України поряд із прапором і гербом. Його офіційна музична редакція була ухвалена Верховною Радою 15 січня 1992 року, а текст гімну затверджено Законом України «Про Державний Гімн України» 6 березня 2003 року.

10 березня для Дня Державного гімну був обраний як день, в який вперше прозвучав твір композитора Михайла Вербицького на слова поета Павла Чубинського «Ще не вмерла Україна» в 1865 році в Перемишлі (Польща). Ним завершили концерт, присвячений пам’яті Тараса Шевченка. Того ж року вірш уже був надрукований разом із нотами. Твір у виконанні українського оперного співака-тенора Модеста Менцинського був записаний на платівку в Кельнському відділенні «Грамофона» у жовтні 1910 р. 

Державний гімн є витоком єдності та незламності українського народу та символом нашої стійкості та національної гідності.

В часи випробувань, коли нові герої мужньо захищають нашу землю, наш гімн набуває надзвичайної ваги – він стає духовною опорою, яка об'єднує нас із попередніми поколіннями вільних борців. Звучання Державного гімну на офіційних урочистостях, на передовій під час оборони, або ж у серцях дітей, схованих у бомбосховищах, унікально відтворює душу нації, яка бореться за свою незалежність та майбутнє.


« повернутися

Код для вставки на сайт

Вхід для адміністратора