Дайджест культурних подій

Дата: 26.03.2024 12:30
Кількість переглядів: 34

Дайджест культурних подій

📌 Спеціалісти комунального закладу «Міський музей» м. Рубіжне відвідали благодійний захід «Серцями обрана земля….», який відбувся 23 березня 2024 року в концерт-холі Центру культури «Святошин» у місті Києві.

Організаторами заходу виступили Марківська селищна військова адміністрація, за підтримки Старобільської районної державної адміністрації, Сватівської міської військової адміністрації, Новопсковської, Білолуцької, Біловодської, Міловської, Чмирівської, Шульгінської, Нижньодуванської і Лозноолександрівської селищних військових адміністрацій, при сприянні та у співпраці з відділом культури Святошинської районної в місті Києві державної адміністрації. 

На початку заходу, гостям презентували виставку-ярмарок майстрів декоративно-художньої творчості Новопсковської, Білолуцької та Чмирівської громад. Відвідувачі мали змогу порадувати себе смаколиками та задонатити на Збройні сили України. Загалом спільними зусиллями було зібрано 31 025 гривень. Збір триватиме ще протягом тижня. Потім будуть придбані дрони для наших військовослужбовців, які виконують бойові завдання на передових рубежах.

Справжнім подарунком для присутніх став виступ Заслужених артистів України: Світлани Білоножко, Павла Зіброва, Ярослави Руденко, а також Олега Сербіна та іншіх. Зал із захватом сприймав кожну пісню, підспівував, а самих маленьких глядачів артисти запрошували до себе на сцену і танцювали разом з ними. Чудові ведучі цього свята, народна артистка України Світлана Білозір, генеральний директор Національної бібліотеки ім. Я. Мудрого Олег Сербін та членкиня Національної спілки письменників України Ольга Стрижаченко, підтримували прекрасний настрій гостей.

Мешканці Рубіжанської громади щиро вдячні організаторам благодійного заходу за можливість зустрітися, поспілкуватися та відчути дух незламної Луганщини!

📌 Гарною новиною минулого тижня для Рубіжанської публічної бібліотеки стало отримання чудового подарунку – книги «Це воює вона». 

Книга присвячена сміливим жінкам, які стали на захист України в російсько-українській війні. 25 текстів, 25 ілюстрацій, 25 героїнь – кулеметниць, морпіхів, бойових медикинь, аеророзвідниць, водійок БМП, громадських діячок. Спільна робота 50 авторів та авторок, ілюстраторів та ілюстраторок над невигаданими історіями захисниць, що роблять можливе і неможливе для перемоги України, долають стереотипи та перешкоди і торують шлях для людей з військовим покликанням.

Безкоштовна передача книги «Це воює вона» стала можливою в рамках програми «Сприяння рівності та протидія дискримінації» Національного Демократичного Інституту (НДІ) за підтримки Швеції, а також завдяки співпраці благодійного фонду «Бібліотечна країна» та видавництва «Видавництво». Книга буде передана до гуманітарного хабу Рубіжанської громади, щоб якнайбільше людей мали змогу дізнатися про неймовірні вчинки наших героїнь.

📌 Щороку, в березні, на базі Сєвєродонецького фахового коледжу культури і мистецтв імені С. Прокоф’єва проходить обласна музично-теоретична олімпіада.

Її мета – активізація дитячої музичної творчості, професійна орієнтація обдарованих дітей, збереження контингенту учнів мистецьких шкіл області.

В олімпіаді 2024 року взяли участь обдаровані діти з різних куточків України – Сєвєродонецька, Рубіжного, Чернівців, Золотого, Новопскову та м. Києва, які змогли виявити рівень набутих теоретичних знань, продемонструвати практичні навички з сольфеджіо.

Рубіжанську міську дитячу школу мистецтв представила учениця 4 класу, спеціалізація «Сольний спів» – Фоміч Олександра (викладач Кісєльова Олена).

Незважаючи на складні умови дистанційного навчання Олександра змогла гідно підготуватися та виявила свої найкращі якості – зібраність, кмітливість, неабиякі розумові здібності.

Олександра взяла участь в олімпіаді у номінації «Сольфеджіо» (середня вікова категорія, 4-6 класи), успішно подолала усі труднощі, продемонструвала високий рівень знань та в підсумку посіла почесне ІІ місце.

Ми пишаємось досягненнями Олександри та її викладача Олени Кісєльової.

Бажаємо Саші подальшого творчого зростання, наснаги та наполегливості у здобутті нових знань. І хай ця її перша участь у олімпіаді стане вдалим початком та надихає на майбутні творчі досягнення.
 


« повернутися

Код для вставки на сайт

Вхід для адміністратора