Український писанковий Всесвіт
30 квітня у Києві відбулася грандіозна подія - Фестиваль української писанки, організований задля підтримки елемента Національного переліку нематеріальної культурної спадщини «Українська писанка: традиція і мистецтво». Організаторами заходу виступили Міністерство культури та інформаційної політики України у співпраці з ГО «Інститут культури України».
Майстри представили різноманіття традиційних писанок з усіх куточків України, познайомили присутніх з процесом їх створення, радо поділилися секретами мистецтва писанкарства на майстер-класах.
Представники Рубіжанської територіальної громади – співробітники міського музею та Дитячо-юнацької спортивної школи № 1 (м. Рубіжне) також взяли участь у цьому надзвичайному заході, приєднавшись до спільноти Луганської області, яка об’єдналась навколо майстринь з Новопсковського району та Сєвєродонецька. В теплій, дружній компанії близьких по духу людей слухали настанови мисткинь з розпису яєць, а потім старанно-старанно, підтримуючи один одного порадами і гумором, відтворювали за допомогою вогню, воску й барвників на маленькій білій сферичній поверхні візерунки, символи і знаки, що мають прадавнє походження, ще з язичницьких часів. Кожний створював власний маленький всесвіт, наповнюючи його магією добра, світла і життя.
Загалом, у Фестивалі взяли участь близько п’ятисот учасників, не тільки майстрів, а й великої кількості гостей, які гуртом створили 800 писанок. Таким чином, було встановлено Світовий рекорд з масового розпису писанок. Активності на цьому не закінчилися, присутніх привітали високопосадовці та представники шоубізнесу, зокрема, український шеф-кухар Євген Клопотенко провів власний майстер-клас: «Як зібрати Великодній кошик»; також відбувся благодійний аукціон, а створені писанки-оберіги були передані нашим захисникам.
Також, в рамках події було презентовано першу книгу в Україні про нематеріальну культурну спадщину авторства Влади Литовченко і Валентини Демʼян «Нематеріальна культурна спадщина як найголовніший інструмент збереження нації» (керівник проєкту Ігор Степурін).
Фестиваль української писанки ще раз продемонстрував, що українські традиції та культура, які є невід’ємною складовою нашої національної ідентичності, мають бути гідно презентовані на світовій культурній арені, як одне з найцінніших надбань людства.