Отримання допомоги онлайн: послуги Луганської ОСЗ для безробітних, ветеранів та роботодавців

Дата: 10.05.2024 16:00
Кількість переглядів: 58

Фото без опису

Отримання допомоги онлайн: послуги Луганської ОСЗ для безробітних, ветеранів та роботодавців

Для зручності взаємодії з Луганською обласною службою зайнятості ми пропонуємо онлайн-послуги для населення та роботодавців.

Зараз немає потреби відвідувати центр зайнятості особисто - достатньо мати комп'ютер або мобільний телефон, а також кваліфікований електронний підпис (КЕП).

Онлайн ви можете:

- оформити чи скасувати статус безробітного;
- подати заявку на участь у грантових програмах;
- зареєструйтеся на отримання ваучера чи навчання для ветеранів;
- отримати компенсацію для внутрішньо переміщених осіб або осіб з інвалідністю.

Послуги, для отримання яких необхідно подати заяву через портал Дія:

🔹 Отримання статусу безробітного. Форма заяви може бути стандартною або спрощеною. 

Хто може скористатися:

• спрощеною формою – ВПО та люди, які перебувають на тимчасово окупованих територіях або на територіях, де ведуться бойові дії, які не мають повного пакета документів для отримання статусу безробітного;
• стандартною формою – всі інші громадяни (знадобляться скани документів та електронний підпис).

🔹 Скасування статусу безробітного. Подати заяву про припинення реєстрації може кожен безробітний через портал Дія або через персональний кабінет на порталі Державної служби зайнятості. Після подання заяви реєстрація в службі зайнятості припиняється.

🔹 Мікрогрант на власну справу. Для учасників програми існує можливість отримати від 50 до 250 тис. грн на старт власного бізнесу.

Хто може скористатися:

• громадяни, які вже мають досвід підприємництва;
• початківці, які планують створити власну справу.

🔹 Грант для ветеранів та членів їхніх сімей – ця послуга передбачає надання грантів на розвиток власного бізнесу у сумі до 1 млн грн.

Хто може скористатися:

• учасники бойових дій;
• люди з інвалідністю внаслідок війни;
• другий з подружжя захисника (захисниці) України.

Послуги, для отримання яких необхідно заповнити онлайн форму на вебпорталі ДСЗ:

🔹 Ваучер на навчання. Документ, що дає змогу певним категоріям безоплатно підвищити кваліфікацію або здобути нову професію за затвердженим переліком зі 124 професій і спеціальностей. Вартість ваучера – до 30280 грн. Термін опрацювання заяви - до 3 робочих днів.
🔹 Навчання ветеранів. Учасники бойових дій та громадяни з інвалідністю, отриманою внаслідок війни, мають змогу безкоштовно навчатися у закладах освіти системи служби зайнятості за 95 ліцензованими професіями та 400 освітніми програмами. Після закінчення навчання їм видається офіційний документ, що засвідчує отримання нової кваліфікації. Подати заяву можна онлайн - протягом 5 робочих днів вона буде опрацьована. 

Послуги онлайн для роботодавців.

🔹 Компенсація за працевлаштування ВПО. Заяву на отримання компенсації можна подати через портал Дія. З 1 квітня розмір компенсації становить 8 000 грн. на місяць. Збільшено і тривалість виплати коштів – з двох до трьох місяців (за працевлаштування ВПО з інвалідністю – до півроку).
🔹 Компенсація за облаштування робочого місця працевлаштованих осіб з інвалідністю. Заяву на отримання послуги можна подати через портал Дія. З 1 січня 2024 року максимальний розмір компенсації становить 106,5 тис. грн – для людей з І групою інвалідності та 71 тис. грн – ІІ групою.

Звертайтесь до фахівців центру зайнятості за номерами гарячих ліній 098-875-48-95, 099-491-20-86 або пройдіть за посиланням для мешканців Луганщини: http://surl.li/invaz для роботодавців та підприємців Луганщини: http://surl.li/ioarc
 


« повернутися

Код для вставки на сайт

Вхід для адміністратора