80 роковини депортації кримських татар
Жорстоко, без жодних пояснень кримських татар загнали у товарні вагони, щоб відвезти їх за тисячі кілометрів від Батьківщини. Цей жах 80 років тому перетворився на реальність для представників корінного народу України.
Ця дата і трагедія потребують особливої уваги, аби молоде покоління не забувало правду про страшні порушення прав людини, свідками яких були і залишаємось всі ми.
До Дня пам’яті жертв геноциду кримськотатарського народу в Гімназії № 4 міста Рубіжного був проведений відеоінформ. На початку уроків учням були представлені відео з даною тематичною інформацією з урахуванням вікових особливостей дітей.
З метою формування національно свідомих громадян, поширення історичної правди для учнів Гімназії №3 проведено інформаційні хвилинки під назвою «1944. Вкрадене життя. Вкрадене дитинство». Під час заходів учасники відтворювали хроніку страшних подій, переглядали архівні відео, слухали відео та аудіо спогади жертв, яким вдалося вижити, дізнавалися про «поїзди смерті», трудові табори та умови життя і праці кримських татар в умовах депортації.
Напередодні пам’ятних днів у гімназії №10 пройшли відповідні заходи: історичний урок «Повернення правди», круглий стіл «Розстріляне відродження — знищення культурної еліти України», освітньо-просвітницький урок «Геноцид кримськотатарського народу: історичні факти та спогади». Під час заходів учні обговорили питання щодо передумов, причин та особливостей депортації кримськотатарського народу, подальшої долі після депортації та подій сьогодення.
На уроках історії учні ліцею переглядали фільм «Хайтарма», що в перекладі означає «Повернення» (режисера А. Сейтаблаєва). У масових сценах знімалися півтори тисячі кримчан, зокрема старші люди, які пережили депортацію особисто. Старшокласники ознайомились із виступом співачки, яка 15 травня 2016 року на Міжнародному пісенному конкурсі «Євробачення» здобула перемогу. Джамала – громадянка України, але кримська татарка за етнічним походженням. Своєю піснею вона ще раз нагадала світові про проблеми кримськотатарського народу. Ці тематичні уроки поповнили скарбницю знань ліцеїстів, а їх серця не залишаться байдужими до трагедії кримськотатарського народу.
Пропонуємо вшанувати пам’ять тих, хто зазнав переслідувань, переглянувши Інформаційний відеоматеріал – комікс, озвучений педагогом-організатором гімназії №1, до Дня пам’яті жертв геноциду кримськотатарського народу.