Хто може представляти інтереси дитини?

Дата: 03.07.2024 14:00
Кількість переглядів: 581

Фото без опису

Хто може представляти інтереси дитини? Хто такі представники та законні представники?

Кожен дорослий може обирати собі представників для вчинення різних правочинів. Відповідними повноваженнями представник наділяється на основі договору (чи в інший законний спосіб).

Проте діти ще не наділені достатнім обсягом цивільної дієздатності для реалізації всіх своїх прав. Тому існує «законний представник дитини». Така людина не потребує додатково оформленого договору на представництво чи довіреності та має повноваження діяти в інтересах дитини з будь-яких питань. Законними представниками дитини можуть бути:

– батьки, усиновителі,

– батьки-вихователі, прийомні батьки,

– опікуни, піклувальники,

– інші особи, визначені законом,

– представники закладів, які виконують функції опікунів і піклувальників.

Спільне проживання з дитиною не наділяє повноваженнями законного представника.

Часом в практиці існує плутанина, чи є родичі дитини її законними представниками?

Бабусі, дідусі й інші родичі, незважаючи на те, що вони проживають разом з дітьми, виховують їх, не є законними представниками (і, відповідно, не можуть, наприклад, давати згоду на медичне втручання чи в інший спосіб представляти інтереси дитини), якщо вони не призначені опікунами у встановленому законом порядку.

А як щодо представника дитини?

Бабуся чи інший родич, або інша особа, може бути призначена представником дитини.

Представники можуть призначатися для виконання конкретних завдань у певних обставинах. Зазвичай, коли законний представник не може виконувати свої повноваження в повному обсязі (наприклад, коли батьки нотаріально оформлюють повноваження на бабусю супроводити дитину за кордон та представляти там її інтереси на певний період часу).


« повернутися

Код для вставки на сайт