Працівники УСЗН взяли участь у вебінарі щодо презентації електронного сервісу подання заяви на участь у відборі на посаду фахівця із супроводу ветеранів війни та демобілізованих осіб
Начальник управління соціального захисту населення та спеціалісти відділу з питань ветеранської політики та соціального обслуговування населення УСЗН взяли участь у вебінарі щодо презентації електронного сервісу подання заяви на участь у відборі на посаду фахівця із супроводу ветеранів війни та демобілізованих осіб, який проводили представники Міністерства у справах ветеранів України Ксенія Озеран та Надія Адаменко.
Порядок забезпечення інституту помічника ветерана в системі переходу від військової служби до цивільного життя затверджено постановою КМУ від 02.08.2024 № 881.
Цим документом визначено механізм забезпечення інституту помічника ветерана в системі переходу від військової служби до цивільного життя, що функціонує з метою здійснення фахівцями із супроводу ветеранів війни та демобілізованих осіб заходів з підтримки ветерана війни, особи, яка має особливі заслуги перед Батьківщиною, постраждалого учасника Революції Гідності, члена сім’ї такої категорії осіб, члена сім’ї загиблого (померлого) ветерана війни, члена сім’ї загиблого (померлого) Захисника і загиблої (померлої) Захисниці України та іншої демобілізованої особи під час їх реадаптації та реінтеграції в територіальних громадах.
Фахівець із супроводу ветеранів буде штатним працівником комунальної установи. Посаду фахівця із супроводу може займати особа, яка має рівень освіти, що відповідає вимогам професійного стандарту.
Заяву про участь у відборі на посаду фахівця із супроводу необхідно подавати в електронній формі засобами Єдиного державного реєстру ветеранів війни. Заява формується кандидатом після проходження ним ідентифікації та автентифікації з використанням інтегрованої системи електронної ідентифікації та автентифікації, кваліфікованого електронного підпису або удосконаленого електронного підпису, що базується на кваліфікованому сертифікаті електронного підпису та/або інших засобах ідентифікації, які дають змогу одночасно встановлювати особу кандидата.
В 2024 році будуть 4 хвилі прийняття заяв орієнтовно протягом двох місяців. Для територіальних громад, які наразі тимчасово окуповані або на території яких тривають активні бойові дії, можливість подання заяв на даний час не передбачена. Тож, можливість участі в проекті для релокованих громад і органів влади опрацьовується, будуть прийняті відповідні законодавчі зміни.
Під час вебінару представники Міністерства презентували механізм подання заяви на платформі е-Ветеран https://bit.ly/4e9njkv та відповіли на питання щодо технічних можливостей сервісу.