Примусова праця: як розпізнати та уникнути

Дата: 01.10.2024 15:30
Кількість переглядів: 74

Фото без опису

Примусова праця є порушенням прав людини, незалежно від того, хто стає жертвою цієї практики. Українці, як і громадяни будь-якої іншої країни, мають право на захист від примусової праці згідно з міжнародними стандартами прав людини та національним законодавством.

Люди, які стали жертвами торгівлі людьми, ризикують бути змушеними до примусової праці у різних сферах, таких як сексуальна експлуатація, праця у сфері послуг або примусова робота у певних промислових секторах.

Потерпілих можуть змушувати працювати без належної оплати або за надмірно низьку оплату, без можливості відмовитися від роботи.

Примусова праця часто супроводжується надмірними вимогами до працездатності та відсутністю належного відпочинку, що може призвести до фізичного й емоційного виснаження.

В Україні забороняється будь-яка форма примусової праці, незалежно від того, стосується це українців чи громадян інших країн. Примусова праця, рабство та торгівля людьми вважаються злочинами.

У період вересень – жовтень 2024 року, в межах Меморандуму про співробітництво та партнерство між Державною службою України з питань праці та Державною міграційною службою України від 16.07.2021, а також реалізації Оперативного плану заходів по боротьбі з торгівлею людьми EMPACT на 2024 рік, Державною службою України з питань праці спільно з територіальними органами Державної міграційної служби України проводяться профілактичні заходи з нагляду та контролю за дотриманням законодавства в міграційній сфері під умовною назвою «Мігрант».

З метою обізнаності населення про ознаки примусової праці та попередження потрапляння в ситуації торгівлі людьми пропонуємо ознайомитися з пам’яткою, наведеною в інфографіці.

Додатково повідомляємо, що безкоштовну професійну консультативну допомогу в сфері повноважень Державної служби України з питань праці можливо отримати на сайті Державної служби України з питань праці та на інформаційному порталі https://pratsia.in.ua або скориставшись сервісом «інтерактивний інспектор» за посиланням interaktuvnyiinspektor_smu@ukr.net.



« повернутися

Код для вставки на сайт