Психічне здоров’я дітей під час війни

Дата: 07.10.2024 13:00
Кількість переглядів: 47

Фото без опису

Шановні батьки Рубіжанської громади!

Медичні працівники комунального некомерційного підприємства «Центр первинної медико-санітарної допомоги» Рубіжанської міської військової адміністрації часто стикаються з випадками, коли діти під час війни мають психологічні розлади та порушення поведінки.

Ми всі розуміємо, що внаслідок війни діти вимушені страждати. Вони втрачають звичний ритм життя, коли навчання переривається повітряними тривогами, вибухами, перебуванням в укриттях. Постійні тривоги, ракетні атаки, загроза обстрілів, необхідність спускатися в бомбосховище, невизначеність щодо майбутнього — усе це травмує психіку дітей, викликає тривожні стани, збільшує ризик розвитку посттравматичного стресового розладу та депресії, що негативно впливає також і на фізичне здоров’я.

Проте ситуація не безвихідна. У часи невизначеності та стресу дитина особливо потребує емоційного контакту зі значимими дорослими. Це можуть бути спільне читання, ігри або фізична активність. Важливо забезпечити дитині базові потреби: бути поруч із рідними, мати підтримуюче соціальне оточення, нормальний сон, достатньо ігор, доступ до освіти та гарантовану медичну допомогу.

Ось кілька порад від фахівців ЮНІСЕФ про те, як підтримати дітей під час стресу та невизначеності:

● Запитуйте у дитини, як вона почувається, дізнавайтеся, як вона сприймає події та реагує на них;
● Будьте відкритими і спілкуйтеся з дитиною зрозумілими для неї словами;
● Говоріть про емоції, підтримуйте фізичний контакт — обіймайте дитину і дозвольте їй обіймати вас;
● Діліться власними відчуттями та планами на випадок надзвичайних ситуацій;
● Залучайте дитину до позитивної діяльності, нагадуйте про важливість дотримання режиму дня;
● Дбайте про своє здоров'я та добробут;
● Обережно закінчуйте розмови.

Якщо дотримуватися цих порад, у більшості випадків можна захистити дітей від психологічних наслідків. Хоча діти є вразливими, вони також дуже гнучкі, адаптивні та мають високий ресурс життєстійкості.

За прогнозами фахівців, приблизно сім із десяти дітей можуть подолати стрес без серйозних наслідків, якщо отримають належну підтримку від оточуючих. Водночас три із десяти дітей потребуватимуть професійної допомоги психологів, соціальних і медичних працівників. Батькам слід пам’ятати, що за наявності у дитини психологічних проблем необхідно обов'язково звертатися до фахівця.

Медичні працівники КНП «ЦПМСД» Рубіжанської міської військової адміністрації пройшли базову підготовку з лікування психічних розладів і готові надати необхідні поради та допомогу, а за потреби скерують до профільного спеціаліста.

Рубіжанські медики разом із батьками стоять на захисті психічного здоров’я наших дітей!


« повернутися

Код для вставки на сайт