Заходи у закладах освіти до Всесвітнього дня ментального здоров'я

Дата: 11.10.2024 10:00
Кількість переглядів: 998

Фото без опису

Всесвітній день ментального здоров'я, який відзначається 10 жовтня, є важливою нагодою для підвищення обізнаності про проблеми психічного здоров’я та важливість його підтримки, особливо в закладах освіти. Цей день має на меті привернути увагу до психологічного благополуччя учнів, вихованців і педагогів, створюючи сприятливе середовище для розвитку. 

У навчальних закладах Рубіжного учні стикаються з багатьма викликами: навчальним навантаженням, соціальними взаємодіями, стресами. Все це може негативно впливати на їхнє ментальне здоров’я. Тому важливо створювати умови, які сприятимуть емоційній стійкості і психологічному благополуччю.

Для учнів молодших класів закладів загальної середньої освіти практичні психологи та педагоги провели релаксаційне заняття «Практика тілосканування. Ти як?», тренінгове заняття «Смайл! Думай позитивно!», психологічні хвилинки «Ти як?» (ігри «Паперовий безлад», «Струшуємо зайве», Кулачки-силачі»), корисними порадами поділився Дженчако Олександр Олександрович, лікар педіатр, заступник медичного директора з охорони дитинства.

Старшокласники ліцею та гімназій переглянули та обговорили відео Всеукраїнського уроку з ментального здоров’я «Ти як? Повертаємось до школи!», розробили буклет «Ментальне здоров’я дітей», взяли участь у занятті з елементами арт-терапії «Вчимося сприймати себе» та інформ-таймі «Психологія для всіх», годині спілкування «Ментальне здоров'я - відновлення внутрішнього балансу», ресурсній зустрічі з психологом з елементами тренінгу «Чарівний світ емоцій», підготували виставку малюнків «Що робить мене щасливим/ою».

Для дошкільнят провели: емоційне розвантаження в арт-вправі «Солоне малювання. Сонечко», заняття з елементами тренінгу «Ти як? Ментальне здоров’я», заняття «Як заспокоїтися та контролювати стрес разом з дракончиками», арт-вправу «Солоне малювання. Смайлик», заняття з формування ціннісного ставлення до ментального здоров’я «Як мій настрій впливає на моє здоров’я». 

Не забули про батьків і педагогів. В усіх закладах та установах освіти було проведено: круглий стіл «Підліткова агресія», практикум «Шлях до гармонії: підтримка ментального здоров’я», практичну годину «Долаємо паніку. 46 вправ і порад, як стабілізуватися під час війни», консультацію-практикум «Калейдоскоп ігрових вправ для дітей старшого дошкільного віку», перегляд відеороликів за програмою ментального здоров’я «Ти як?»: «Як зрозуміти, що мені потрібна допомога?», «Корисно для кожного. Емоційне виснаження та апатія».

Фахівці комунальної установи «Інклюзивно-ресурсний центр» Рубіжанської міської ради Луганської області для дітей громади провели ресурсне заняття для відновлення психоемоційного стану за допомогою арт-терапевтичних та інших психологічних технік, підтримки та стабілізації «Роби, як я, і тривоги нема». 

А комунальною установою «Центр професійного розвитку педагогічних працівників» Рубіжанської міської ради Луганської області був ініційований практикум «Шлях до гармонії: підтримка ментального здоров’я», який пройшов спільно з працівниками комунального некомерційного підприємства «Центр первинної медико-санітарної допомоги».

Всесвітній день ментального здоров'я — це можливість нагадати всім про важливість психічного благополуччя для якості життя.
 



« повернутися

Код для вставки на сайт