21 листопада ми відзначаємо День Гідності та Свободи України
21 листопада ми відзначаємо День Гідності та Свободи України.
Нам, дорослим, може здаватися, що ці події відбувалися ніби вчора. Проте наші учні на початок Помаранчевої революції у 2004 році ще навіть не народилися. Для них це далека подія, про яку вони знають поки що небагато. З метою популяризації ідей та ідеалів громадянського суспільства в закладах освіти Рубіжанської МТГ відбулися заходи, присвячені Дню Гідності та Свободи.
У Гімназії №3 для учнів 1-9 класів провели загальногімназійний виховний захід «Україна – вільна, демократична держава». Учні та вчителі пригадали хронологію та головні здобутки Революції Гідності. Разом із вчителем історії учні 5-9 класів створювали інформаційний онлайн-буклет «Що ви знаєте про День Гідності та Свободи?». На уроках інформатики школярі, граючи в онлайн-тести та гру Kahoot, пригадували події революції. Також учні переглядали соціальні відеоролики «Що ти знаєш про Революцію Гідності?». Для учнів 8-9 класів провели урок-дискусію «Гідність в інтернеті – гідність у житті». Класні керівники протягом тижня проводили години спілкування «Цінність свободи», під час яких обговорювали важливість таких суспільних цінностей, як мир, свобода та гідність. Учителі гімназії долучилися до благодійної акції, взявши участь у тестуванні, організованому освітньою платформою Національного фестивалю «Код Нації».
У Гімназії №4 під час години спілкування «Україна – територія Гідності та Свободи» присутні стали учасниками історичного екскурсу в події листопада 2013 року, коли розпочалася Революція Гідності. Вони здійснили віртуальну екскурсію до музею, хвилиною мовчання вшанували пам’ять Героїв Небесної Сотні та обговорили, якою є ціна гідності й свободи для кожного українця сьогодні. Інтерактивна гра «Так-ні» допомогла визначити, які вчинки можна вважати гідними. Разом із вчителями учні переглянули відео «Що я знаю про Революцію Гідності?». Особливий інтерес викликав флешмоб «Я гідний (-а)», що спонукав до роздумів над власними й загальнолюдськими цінностями.
У Гімназії №10 класні керівники організували цикл виховних заходів. Зокрема, під час історичного уроку «Революція Гідності – символ української незламності» учні дізналися про ключові події Майдану та їх значення для України. Онлайн-квест «Україна – країна гідності й свободи» у цікавій інтерактивній формі допоміг поглибити знання про боротьбу українців за свободу. Написання листів у майбутнє на тему «Гідність і Свобода: вибір кожного» стало нагодою для роздумів про власну роль в утвердженні цих цінностей. Урок мужності «Революція Гідності крізь призму часу» спонукав до усвідомлення важливості громадянської активності, а під час круглого столу «Слово про свободу: сила українського духу» школярі дискутували про свободу як основу гідності та єдності народу.
У Ліцеї міста Рубіжного вчителі організували тематичні виховні години, серед яких: «Україна – територія гідності й свободи», «Герої завжди поміж нас», «Небесна Сотня: Герої не вмирають!» та «Україна гідна свободи!». Учні переглядали документальний фільм «Небесна сотня. Зима, що нас змінила» і брали участь у віртуальній екскурсії «Шляхами Помаранчевої революції та Революції Гідності». Команди «Сокіл» («Джура») провели урок патріотичної слави «Свобода, воля і честь понад усе», а вихованці створили тематичний відеоролик. Школярі висловили побажання своїй Батьківщині завжди бути вільною, соборною та європейською державою. Хвилиною мовчання вшанували пам'ять Героїв Майдану і воїнів-захисників України.
Такі виховні заходи формують активну громадянську позицію та зміцнюють розуміння гідності й свободи як фундаментальних цінностей українського суспільства.
Єдність і свобода роблять нас гідними нащадками наших батьків. Бережімо та захищаймо цей безцінний скарб!