Безоплатний онлайн-курс, який навчає викладати мінну безпеку цікаво та ефективно
Сьогодні квітуча українська Земля приховує безліч небезпечних знахідок, наштовхнутися на які можна в найнесподіваніших місцях. Їх активація відбувається від найменшого зовнішнього впливу: удар, тертя, струс, нагрівання. Знання заходів безпеки допоможе уникнути загрози і врятувати життя. Адже основною причиною нещасних випадків є грубе порушення елементарних правил безпеки: спроби взяти в руки, пересунути або розібрати предмет, биття по ньому, кидання у відкритий вогонь або у воду.
Проте, як можна інтерактивно, цікаво й безпечно навчати дітей і підлітків правил мінної безпеки, знайти інструменти для ефективної роботи. В цьому допоможе безоплатний онлайн-курс за посиланням https://bezpeka.info/ особливо цінний тим, що його розробили педагоги, фахівці з психології та захисту дітей, експерти із соціальних і поведінкових змін у співпраці з Міністерством освіти і науки України та Державною службою України з надзвичайних ситуацій.
Щоб мати змогу захистити себе та близьких від небезпеки дуже помічним та корисним буде онлайн курс на платформі Prometheus під назвою «Навчання з попередження ризиків від вибухонебезпечних предметів», що надасть вам необхідні знання та навички для безпечної поведінки у зонах, забруднених мінами та вибухонебезпечними предметами.
П’ять коротких уроків порушують головні питання про вибухонебезпечні предмети та правила поводження з ними. Фагот разом з експертом Державної служби України з надзвичайних ситуацій Іваном Шепелєвим просто і доступно розповідають: якими бувають вибухонебезпечні предмети та принципи їхньої дії, як і де ворог може залишати по собі міни, снаряди та розтяжки, де шукати офіційну інформацію про те, чи безпечні певні території, як правильно говорити про мінну безпеку з дітьми різного віку. Такі навчальні заняття вам пропонує онлайн-курс «Дивись під ноги! Дивись, куди йдеш!», розроблений у межах програм «Дивись під ноги!» та «Спільнодія», які реалізує Фонд Східна Європа спільно з Державною службою України з надзвичайних ситуацій коштом Європейського Союзу та DanChurchAid.
Кожен день містить смертельну загрозу не тільки для військових, а й для цивільного населення. Ворог не цурається жорстоких, безчесних і навіть незаконних методів ведення війни. Це стосується і мінування територій.
У деокупованих містах і селах зафіксовано багато випадків мінування житлових будинків і господарств, дитячих майданчиків та іграшок, побутової техніки, автомобілів і всього, чим може користуватися будь-яка людина. Тому, знання про мінну безпеку життєво важливі для кожного, хто перебуває на звільнених територіях або тільки планує туди свій шлях. А про правила безпечної поведінки необхідно говорити і знати всім, хто проживає в Україні, адже повне очищення країни від мін триватиме роками навіть після завершення війни.