Найвищий рівень довіри в суспільстві — до військових, які зараз воюють, — загальнонаціональне опитування
Найвищий рівень довіри в суспільстві — до військових, які зараз воюють, — загальнонаціональне опитування
95 % опитаних українців зазначають, що довіряють або скоріше довіряють військовим ЗСУ, які служать на передовій, 96 % — ветеранам АТО, які зараз знову воюють. Такі результати онлайн-опитування «Образ ветеранів в українському суспільстві», презентованого Українським ветеранським фондом та Соціологічною групою «Рейтинг».
Як повідомили під час презентації результатів дослідження, від початку повномасштабного вторгнення в Україні постійно зростає кількість людей, чиї близькі зараз воюють. 71 % респондентів, які взяли участь в опитуванні «Образ ветеранів в українському суспільстві», відповіли, що мають серед своїх близьких тих, хто воював або воює на фронті, починаючи з 24 лютого 2022 року.
Проте кількість людей, які допускають, що самі можуть стати ветеранами у майбутньому, майже не змінилася від березня цього року. На запитання «Чи допускаєте ви, що самі можете стати ветераном у майбутньому?» 40 % опитаних відповіли ствердно, а 56 % — заперечно. Найчастіше про це говорять чоловіки, зокрема ті, які брали участь в АТО.
Щодо ставлення до військових і ветеранів, результати підтверджують, що воно залишається надзвичайно позитивним, хоча є певні відмінності залежно від категорії військових. 95 % опитаних зазначили, що довіряють або скоріше довіряють військовим ЗСУ, які служать на передовій, 96 % — ветеранам АТО, які зараз знову воюють. Найнижчий рівень довіри (29 %) опитані українці висловили до військових ТЦК.
Серед тривожних тенденцій фіксується зниження рівня довіри до ветеранів, які повернуться з поточної війни. Це підкреслює важливість моніторингу суспільних настроїв, щоб запобігти можливій стигматизації захисників у майбутньому.
У трійці найбільш ймовірних викликів, які постануть перед ветеранами після повернення зі служби, респонденти називали психоемоційну нестабільність (84 %), проблеми з фізичним здоров’ям та труднощі з отриманням медичної допомоги (78 %), а також відсутність інклюзивного простору та адаптованих робочих місць для осіб з інвалідністю (74 %).
Детальнішу інформацію щодо опитування можна переглянути на сайті Українського ветеранського фонду: https://cutt.ly/xeB8JEqP.
Зазначимо, що опитування відбувалося 5–6 грудня 2024 року. Вибірка репрезентативна за віком, статтю і типом поселення. Вибіркова сукупність: 1000 респондентів. Метод опитування: CATI. Помилка репрезентативності дослідження з довірчою ймовірністю 0,95 становить не більше 3,1 %.