Уроки людяності розширюють географію
Уроки людяності, які започаткувала методист Рубіжанського міського Центру туризму, краєзнавства, спорту та екскурсій учнівської молоді Олена Хмельницька, розширюють географію. Ще одна громада Тернопільщини доєднується до їх впровадження.
У Бережанському фаховому коледжі Національного університету біоресурсів і природокористування України відбулася зустріч з педагогами, які готові долучитися і втілювати ці Уроки людяності в освітній процес. Бо саме педагоги дуже добре усвідомлюють, що виховання суспільства, прищеплення кожній людині почуття толерантності, емпатії, співчуття до людей з різного роду фізичними та психологічними травмами має починатися з дитинства: дитячого садочка, школи – і аж до дорослого віку.
Під час зустрічі говорили про наслідки війни. Адже вони такі ж жахливі, як і сама війна. Олена Хмельницька зазначила, що ми повинні бути уважними до людей з інвалідністю (людей різного віку), бо вони потребуватимуть від нас допомоги, уваги, поваги. Уроки людяності під час війни включають важливість солідарності та підтримки один одного. Виникає бажання допомагати, піклуватися про інших, навіть у складних умовах.
Також під час зустрічі пані Олена познайомила присутніх з унікальним проєктом «Воїни світла», започаткованим у Рубіжному ще у 2014 році та відновленим у Тернополі у 2022 році. Це яскравий приклад того, як, попри каліцтва, втрату кінцівок, тяжкі поранення люди не втрачають віру у себе, не зневірюються, а продовжують творити, бути прикладом для інших, надихаючи на боротьбу за власне життя і власне майбутнє. Виставка «Воїни світла», де представлені роботи поранених військових, та близько 300 фотографій, зроблених під час творчого процесу, стала яскравою демонстрацією важливості і дієвості арт-терапії. «Цей проєкт відображає силу наших бійців, стійкість та жагу до життя. Герої виражають свої почуття, думки та емоції через мистецтво. Приємно спостерігати за хлопцями, їх поглядами, посмішками та рухами, які стають впевненими. Це найменше, що ми можемо зробити для наших захисників», - зазначила Олена Хмельницька.
Пані Олена наголосила на тому, що «подолання наслідків війни вимагає комплексного підходу: психологічна підтримка, відновлення інфраструктури, сприяння соціальній інтеграції та освіта. Важливо працювати разом, щоб забезпечити стабільність та розвиток».