Дітям про Водохреща

Дата: 10.01.2025 14:30
Кількість переглядів: 45

Фото без опису

Розпочався другий місяць зими, яка багата на свята: Миколая, Різдво, Маланки, Новий рік та Водохреще. Останнє відзначають 6 січня. Щоб познайомити дошкільнят з народними традиціями святкування Водохреща, у закладах дошкільної освіти Рубіжанської МТГ пройшли різноманітні заходи.

У цей день з вихованцями КЗДО №2 «Журавка» пройшло комплексне заняття «Свята водичка-чарівничка». Знайомство з походженням свята та народними традиціями почалось у вигляді екскурсії із зупинками, на яких малята дізнавалися про свято Водохреща. На першій зупинці під назвою «Історична» вихователь розповіла про те, звідки пішла традиція хрещення у воді, та відзначила важливість цього дня у житті. На другій зупинці «Традиції святкування» дітлахи переглянули мультфільм «Різдвяна казка» і взяли участь у бесіді за ілюстраціями «Святкування Водохреща», після чого педагог запропонувала всім разом перевірити народні прикмети на зупинці «Народні прикмети», під час якої дітлахи спостерігали за погодою та визначали, яка з прикмет збудеться, а потім розгадували загадки. У перетворювальній діяльності пограли в музичну зимову гру «Примерзайка». Далі під час гри «Властивості води» вихованці дізналися, в якому стані буває вода взимку, а наприкінці заняття взяли участь у виставці «Казкова сніжинка». Музичний керівник приготувала для малят онлайн-свято «Водохреще йде до нас», створивши позитивну атмосферу: дітлахи затанцювали під щедрівку «Ой на річці да на Йордані», прослухали пісню «Водохреще настає» та вивчили українську щедрівку «На святий Йордан воду святили».

У КЗДО №7 «Червона шапочка» педагоги запросили дітей здійснити віртуальну екскурсію у минуле українського народу. Малюки почули цікаву розповідь про йорданську воду, про страви, які традиційно готували господині напередодні Йордану, про підготовку до освячення води. Цікаво пройшла вправа «Привітаємося»: малята вивчили слова, якими віталися предки на свято Водохреща. Зустрівшись, казали: «Христос Хрестився!», а інші відповідали: «У річці Йордані!». Вихованці також познайомилися з народними прикметами, за якими у давнину перевіряли, який буде врожай влітку. Наприкінці заняття діти перетворилися у дослідників, продовжуючи вивчати властивості води.

У закладі КЗДО №9 «Дельфін» також відбулися цікаві й пізнавальні заходи. У старшій групі був проведений захід «Водохреще», під час якого вихованці занурились у світ традицій та обрядів. А дітлахи молодшої та середньої груп дізналися багато нового про традиції та значення цього свята, також узяли участь у захопливих іграх та творчих активностях. Захід розпочався з цікавої розповіді про Водохреща – одне з головних християнських свят, яке символізує очищення та оновлення. Особливу увагу педагоги приділили темі освяченої води, її унікальним властивостям. Вихованцям було цікаво подивитися казку «Водохреще», у якій тваринки дізнаються про магію води цього дня. Казка навчила вихованців дружби, поваги до природи та віри у добро. Щоб урізноманітнити захід, вихователі провели ритмічну гру «Краплинки», яка розвиває координацію, слух і відчуття ритму. Після цього діти намалювали свої краплинки води, відтворюючи у малюнках своє бачення світу та емоції. Вихованцям дуже сподобалася гра з водою, під час якої використовували мисочку з водою, демонструючи її прозорість та інші властивості. Цей захід залишив у всіх багато приємних вражень і допоміг більше дізнатися про українські традиції.

Під час заходів педагоги закладів познайомили дітей з народними звичаями та обрядами свята Водохреща; поглибили знання дітей; формували уявлення про значення води в житті людей; збагачували практичний досвід дітей, заохочуючи їх до дослідницької діяльності; розвивали вміння аналізувати, узагальнювати, висувати припущення, висловлювати власну думку й проявляти творчі здібності; активізували та збагатили словник дітей; виховували дбайливе ставлення до води, бажання загартовуватись, інтерес до фольклорної обрядової творчості, патріотизм, милосердя, почуття прекрасного та повагу до народних традицій наших пращурів.



« повернутися

Код для вставки на сайт