11 січня відзначається Міжнародний день «дякую»
11 січня відзначається Міжнародний день «дякую».
Це свято започатковане за ініціативи миротворчих спільнот і покликане навчити нас не боятися і не соромитися дякувати оточуючим, світу і самим собі. Слова вдячності здатні покращити настрій, підвищити взаєморозуміння й зарядити позитивними емоціями. Слово «дякую», як вважають психологи, володіє магічними властивостями, воно може заспокоїти й зігріти своєю теплотою.
У комунальному закладі дошкільної освіти №2 «Журавка» під час тематичного заняття «Валіза моєї вдячності!» вихованці старшої групи прослухали та обговорили вірш Н. Красоткіної «Дякуйте», узяли участь у бесіді «Чому слова називають чарівними?», пограли в гру роздум «Кому і за що ми можемо подякувати?», під час якої діти вибирали об’єкт живої або неживої природи, якому вони подякували б. Погравши в інтерактивно-дидактичну гру «Дякую!», малята закріпили розуміння поняття «дякую.
Вихованці молодшої групи під час заняття-мандрівки «Подорож до країни Добра» прослухали казочку «Як ведмедик став чемним» та пограли в інтерактивно-дидактичну гру «Вчимося доброті», під час якої уточнили морально-етичне уявлення про добро і зло.
На тренінговому занятті «Магія добрих слів. Чому важливо дякувати?», практичний психолог ознайомила дітей із поняттям «вдячність» і навчила виражати подяку, а прослухавши казку «Про фею Дякусю», малята проаналізували, що могло трапитися, якби всі забули про слово «дякую». У міні-виставі «Чарівні слова» через гру діти усвідомили значення вдячності у стосунках в соціумі. На завершення зустрічі діти взяли участь у «Ланцюжку вдячності», під час якого навчалися помічати хороше в оточуючих і висловлювати це словами, а в акції «Дякую Вам за...» із задоволенням подякували наших захисників за можливість жити, працювати, навчатись, мріяти, любити, посміхатись.
Напередодні Всесвітнього дня «дякую» в Гімназії №10 було організовано низку заходів: рефлексійні перерви «Слово, що змінює світ», діалогові майданчики «Вдячність у дії» та тренінгове заняття «Щоденник подяки», яке провела практичний психолог.
Учасники заходів ділилися думками про важливість вдячності, висловлювали подяку тим, хто їх підтримує, та розповідали, за що вони вдячні. Сьогодні наші учні дякують Захисникам і Захисницям за можливість жити у рідній країні, батькам за любов і турботу, друзям за підтримку, вчителям за знання і віру в майбутнє, лікарям за медичну допомогу. І цей список можна продовжувати безкінечно.
Учасники освітнього процесу прийшли до висновку, що слова подяки володіють чарівними властивостями - люди за їх допомоги дарують радість один одному, висловлюють увагу і передають позитивні емоції, тому не треба скупитися на добрі й теплі слова, треба дякувати в цей день усім, кого ми любимо й цінуємо.