Оберіг Соборності

Дата: 24.01.2025 12:30
Кількість переглядів: 60

Фото без опису

22 січня українці відзначають День Соборності. У цей день у 1919 році на Софійській площі в Києві відбулося об'єднання Української Народної Республіки і Західноукраїнської Народної Республіки в єдину незалежну державу. «Однині воєдино зливаються століттями одірвані одна від одної частини єдиної України – Західноукраїнська Народна Республіка (Галичина, Буковина, Угорська Русь) і Наддніпрянська Велика Україна. Здійснились віковічні мрії, якими жили і за які умирали кращі сини України. Однині є єдина незалежна Українська Народна Республіка», – зазначалося в Універсалі соборності. «Цей день став символом українського державотворення, втілив соборницькі прагнення українців щодо консолідації в одній державі».

Саме про ці важливі для нашої країни події, про те, що ми повинні бути єдиними – і в мирні часи, і під час ворожої навали, – говорили з вихованцями Рубіжанського міського Центру туризму, краєзнавства, спорту та екскурсій учнівської молоді.

Для вихованців гуртків «Природа і фантазія» (керівники гуртка Наталія Ковтуненко, Оксана Овчаренко) були організовані тематичні інформаційні заняття. Юні дослідники гуртка «Фольклорно-етнографічне краєзнавство» (керівник Ольга Клопова) взяли участь у пізнавальній вікторині «Народні скарби України», під час якої діти демонстрували знання про народні традиції і звичаї різних регіонів України, знакові історичні місця нашої країни, пов’язані з одвічною боротьбою українців за свободу і незалежність.

Вихованці гуртків «Фольклорно-етнографічне краєзнавство» (керівник Олена Хмельницька) та «Юні туристи-краєзнавці» (керівник Ігор Тарасенко) стали учасниками інтерактивної гри «Оберіг Соборності». Виконуючи певні завдання, гуртківці побачили глибину традицій української соборності, що набули проявів у вигляді толоки, географічної близькості та партнерства населених пунктів, спорідненості назв окремих із них. Згадали зразки усної народної творчості про силу єднання, а також дізналися про організовані на тимчасово окупованих територіях рухи спротиву. Правильні відповіді діти ніби вплітали в єдиний військовий оберіг – віртуальну маскувальну сітку, тим самим підкреслюючи важливість єдності українського суспільства в часи воєнних випробувань.

Соборність для українців – це більше, ніж просто слово. Це наш обов’язок перед минулим, теперішнім і майбутнім. Віримо, що переможемо! Бо в єдності – наша сила!


« повернутися

Код для вставки на сайт