Рівноправна участь жінок в економічних процесах та відновленні сприяє розвитку економіки країни

Дата: 27.01.2025 16:30
Кількість переглядів: 56

Фото без опису

Рівноправна участь жінок в економічних процесах та відновленні сприяє розвитку економіки країни

З початку повномасштабної війни українці та українки стикнулись з численними викликами. Вимушене переміщення, зміна роботи, пошук нового місця проживання та багато іншого. 

Для того, аби розібратись як війна вплинула на економічне становище українських жінок та їхній розвиток, а також з якими потребами стикаються на ринку праці та у підприємництві, Офіс Віцепрем’єрки спільно з Урядова уповноважена з ґендерної політики Катерина Левченко ініціювали проведення комплексного великого дослідження щодо викликів, перепон та можливостей жінок під час війни. 

Дослідження проводилося у період з січня по червень 2024 року. Учасницями були: підприємиці, керівниці підприємств та організацій, безробітні жінки, які шукають роботу, жінки-ВПО тощо. 

Серед результатів: 

🔸 Рівень зайнятості жінок в Україні знизився і становить близько 49%. 
🔸 Кількість ФОПів, створених жінками, зросла на 8%, в той час як кількість ФОПів, створених чоловіками, навпаки, зменшилась. У 2024 році жінки відкрили майже 59% ФОПів в Україні (порівняно з 51% у 2021 році).
🔸 49% опитаних жінок вважають, що на ринку праці існують розмежування «чоловічих» та «жіночих» професій. Жінки демонструють більшу готовність до перекваліфікації та навчання, ніж чоловіки. Зокрема, 72% жінок готові у випадку втрати роботи пройти перенавчання та здобути нові навички, що дозволили б їм працевлаштуватися (проти 45% чоловіків).
🔸 Основною мотивацією у створенні жінками власної справи є можливість заробляти більше (56,5%) та відсутність бажання працювати на роботодавця (52%).
🔸 Одним з викликів для працевлаштування є структурний дисбаланс вакансій. Зокрема, для майже 52% жінок основною причиною їхнього поточного безробіття є відсутність робочих місць за фахом, а для 15% – недостатність вмінь і навичок.

Детальніше про результати дослідження за посиланням: https://cutt.ly/Te8Ko837

Дослідження проведено UN Women Ukraine / ООН Жінки в Україні в межах проєкту «Трансформаційні підходи для досягнення гендерної рівності в Україні», що фінансується Швецією, у партнерстві з Офісом Віцепрем’єрки та Урядовою уповноваженою з питань гендерної політики. Дослідження реалізовано ГО «Український центр соціальних реформ».



« повернутися

Код для вставки на сайт