Інформація щодо необхідності подання декларацій осіб, уповноважених на виконання функцій держави або місцевого самоврядування, депутатами Рубіжанської міської ради, обраними на місцевих виборах 25 жовтня 2020 року

Дата: 23.02.2025 14:30
Кількість переглядів: 96

Фото без опису

До уваги депутатів Рубіжанської міської ради!

Інформація щодо необхідності подання декларацій осіб, уповноважених на виконання функцій держави або місцевого самоврядування, депутатами Рубіжанської міської ради Сєвєродонецького району Луганської області, обраними на місцевих виборах 25 жовтня 2020 року.

Рубіжанська міська військова адміністрація Сєвєродонецького району Луганської області нагадує, що згідно з вимогами частини 3 статті 8 Закону України «Про статус депутатів місцевих рад» на депутатів місцевих рад поширюється дія Закону України «Про запобігання корупції». Депутати місцевих рад відповідно до частини 1 статті 45 Закону зобов’язані щорічно до 1 квітня подавати шляхом заповнення на офіційному вебсайті Національного агентства з питань запобігання корупції (посилання: https://portal.nazk.gov.ua/login) декларацію особи, уповноваженої на виконання функцій держави або місцевого самоврядування, за минулий рік за формою, що визначається Національним агентством з питань запобігання корупції, а також дотримуватися інших вимог фінансового контролю, передбачених зазначеним Законом.

Листом Національного агентства від 17.11.2023 №200-03/27332-23 (посилання: https://rmva.gov.ua/news/1701088255/) повідомлено, що у разі утворення військової адміністрації населеного пункту для здійснення повноважень сільської, селищної, міської ради, її виконавчого комітету, сільського, селищного, міського голови, депутати місцевих рад продовжують перебувати у статусі «депутата міської ради» і продовжують бути суб’єктами декларування, хоч і не здійснюють відповідні повноваження. Тому депутати місцевих рад, повноваження яких не припинено в порядку визначеному Конституцією України, Законом України «Про статус депутатів місцевих рад», зобов’язані подавати щорічні декларації за відповідний звітний період з позначкою «я продовжую виконувати функції держави або органу місцевого самоврядування».

З 01 січня 2025 року розпочався черговий етап електронного декларування, який триватиме до 31 березня 2025 року включно. До зазначеної дати декларанти мають подати декларації за 2024 звітний період. 

Відповідно до абз. 1 ч. 4 ст. 45 Закону упродовж 30 днів після подання декларації суб’єкт декларування має право подати виправлену декларацію.

Порядок заповнення та подання декларації особи, уповноваженої на виконання функцій держави або місцевого самоврядування, затверджений наказом Національного агентства від 08.11.2023 № 252/23, в якому є покрокова інструкція, як заповнити кожне поле декларації.

Відповідно до положень ч. 7 ст. 45 Закону подання декларацій відтерміновано для декларантів із числа більшості військовослужбовців (крім деяких категорій (пп. 1-4 ч. 7 ст. 45 Закону)), полонених, інтернованих, осіб, які перебувають на тимчасово окупованих територіях, на лікуванні внаслідок поранення тощо (ч.ч. 7-13 ст. 45 Закону) та членів сімей зазначених осіб (ч. 14 ст. 45 Закону).

З метою недопущення помилок при заповненні декларацій необхідно враховувати роз’яснення, які розміщено в розділі «Декларування» (посилання: https://wiki.nazk.gov.ua/category/deklaruvannya/) Бази знань Національного агентства. 

Для інформування декларантів про особливості декларування Національне агентство також розробило онлайн-курс «Декларуйся!», який доступний за посиланням: https://study.nazk.gov.ua/courses/course-v1:NACP+ed001+2022-10/about/, або на YouTube-каналі Національного агентства.

Крім того, пропонуємо посилання на корисні роз’яснення Національного агентства:

🔹 нові роз’яснення до кампанії декларування за 2024 рік із врахуванням змін у законодавстві: https://cutt.ly/6rwkX7ui
🔹 часткове автозаповнення чернетки декларації наразі працює лише для декларування за 2021-2023 роки за умови раніше сформованої довідки «Дані для декларації»: https://cutt.ly/irwkCnhY
🔹 прожитковий мінімум на 2025 рік: https://nazk.gov.ua/uk/novyny/prozhytkovyy/
🔹 декларування державної допомоги: «єПідтримка», «Національний кешбек», «Зимова підтримка» та «Пакунок малюка»: https://nazk.gov.ua/uk/novyny/epidtrymka/
🔹 декларування програм державної підтримки «єВідновлення» та «єОселя»: https://nazk.gov.ua/uk/83359/
🔹 технічні аспекти декларування — перевірка терміну дії КЕП, зміна особистих даних, поштової скриньки та номеру телефону: https://nazk.gov.ua/uk/83393/
🔹 відтермінування обов’язку подачі декларацій: https://nazk.gov.ua/uk/83427/
🔹 майно за кордоном: чи треба декларувати? https://nazk.gov.ua/uk/83476/
🔹 як сформувати довідку «Дані для декларації»: покрокова інструкція https://nazk.gov.ua/uk/83480/

Також наголошуємо, що за умисне неподання суб’єктом декларування декларації передбачена кримінальна відповідальність у вигляді штрафу від 2500 до 3000 неоподатковуваних мінімумів доходів громадян або громадських робіт на строк від 150 до 240 годин, або обмеження волі на строк до 2 років, або позбавлення волі строком на 1 рік, з позбавленням права обіймати певні посади чи займатися певною діяльністю на строк до 3 років (ст. 366-3 Кримінального Кодексу України).

За несвоєчасне подання без поважних причин декларації передбачена адміністративна відповідальність у вигляді накладення штрафу від 50 до 100 неоподатковуваних мінімумів доходів громадян (ч. 1 ст. 172-6 Кодексу України про адміністративні правопорушення).

Відомості про осіб, яких притягнуто до відповідальності за вчинення корупційних або пов’язаних з корупцією правопорушень, підлягають внесенню до Єдиного державного реєстру осіб, які вчинили корупційні або пов’язані з корупцією правопорушення (Реєстру порушників).

Підсумовуючи наведене вище зазначаємо про необхідність безумовного, своєчасного виконання та додержання вимог антикорупційного законодавства.


« повернутися

Код для вставки на сайт