Крим – це Україна!

Дата: 28.02.2025 16:00
Кількість переглядів: 35

Фото без опису

26 лютого педагоги комунальної установи «Рубіжанський міський Центр туризму, краєзнавства, спорту та екскурсій учнівської молоді» організували для вихованців онлайн-захід «Крим – це Україна. Спротив триває». Організатори наголосили на тому, що Кримський півострів – це особливе місце, на невеликій території якого зустрічаються відразу три природні і кліматичні зони: степ, гори і ласкаві води Чорного моря. Крим унікальний не тільки своїми природними показниками, але за все існування півострова накопичилося досить величезна кількість цікавих фактів про цей півострів. 

Про це розповідає мультфільм «Книга-мандрівка. Міста. Крим» та яскрава презентація, підготовлена педагогами. Херсонес, грецьке місто-держава, є колискою християнства на Русі, адже саме тут прийняв хрещення Володимир. Місто Бахчисарай – єдине, яке зберегло свою давню назву. Саме тут знаходиться Ханський палац – єдиний у світі зразок кримськотатарської палацової архітектури. В Криму існує найдовший тролейбусний маршрут на планеті і найкоротший трамвайний шлях. Канатна дорога, яка веде до вершини Ай-Петрі, є найдовшою безопорною повітряною дорогою на планеті. На території Кримського півострова зафіксовано близько 900 карстових печер і є навіть залишки цілих печерних міст. Кримська астрофізична обсерваторія, яка зробила унікальні знімки космосу, є найбільшою у Європі. Та найголовніше багатство Криму – це його мешканці, які всією своєю діяльністю прославляють рідний край та у скрутний для нього час стають на захист: вчені, політики, військові, журналісти, кінорежисери, правозахисники, співаки, спортсмени… 

Під час заходу методист закладу Олена Хмельницька нагадала дітям про славну історію Криму, про те, що віками на цій землі мирно жили люди різних націй, народностей та віросповідань. І тільки московські загарбники, починаючи з 18 століття, неодноразово намагалися не лише підкорити ці землі, а й знищити корінних жителів півострова кримських татар, кримчаків, караїмів. Так сталося і у 2014 році, коли російські війська захопили Крим та приєднали його до Російської Федерації. Та спротив окупації, який почався 26 лютого 2014 року, триває вже 11 років. Саме цього дня тисячі кримських татар і українців вийшли під стіни Верховної Ради Автономної Республіки Крим, щоб підтримати територіальну цілісність України та завадити місцевим депутатам ухвалити звернення до Росії щодо введення її військ. Як зазначає інтернет-видання «Суспільне. Крим», «за 11 років окупації боротьба змінила свої форми, але не припинилася. Картинку добровільного «приєднання» Криму до Росії зламав кримськотатарський спротив. Нині 132 представники корінного народу перебувають за ґратами через політично мотивовані справи. Опір окупації триває: у Криму діють партизанські рухи «Жовта стрічка», «Зла мавка» та «Атеш». 

Історія кримськотатарського народу є важливою частиною загальноукраїнської боротьби за незалежність і територіальну цілісність. Незважаючи на численні спроби знищення національної ідентичності, українці та кримські татари продовжують відстоювати своє право на життя у власній країні. Крим – це частина України, і вона буде звільнена від окупанта.


« повернутися

Код для вставки на сайт