У закладах освіти нашої громади вшановували 211-у річницю від дня народження Великого Кобзаря
У закладах освіти нашої громади вшановували 211-у річницю від дня народження Великого Кобзаря.
У Гімназії №3 вчителі української мови та літератури та класні керівники провели серію тематичних уроків. Учні 1-4 класів змагалися під час квесту «Стежками Кобзаря» та експрес-вікторини «Я все знаю про Шевченка». Для 5-6-х класів організовано літературну вікторину «Тарас Григорович Шевченко – сонце української поезії», 7-мі класи здійснили літературну мандрівку «Починаєм рідне слово зі сторінки Кобзаря», створювали усний журнал «І мене в сім'ї великій, в сім'ї вольній, новій не забудьте..». Учні 8 класу взяли участь в конкурсі-вікторині знавців життя та творчості Т. Шевченка, а 9-і класи зіграли в навчально-пізнавальну гру «Усім відомий Тарас Шевченко».
У Гімназії №4 вшанування пам’яті Т.Г.Шевченка перетворилося на декаду цікавих пізнавальних заходів, які допомогли учням глибше зрозуміти творчість і життєвий шлях великого Кобзаря. Розпочалася декада пам’яті участю здобувачів освіти у Всеукраїнському конкурсі «Таємниця генія Шевченка», у якому двоє шестикласників стали переможцями. Також у 6 класі був реалізований проєкт «Маловідомі факти про відомого Шевченка». У 4 класі учні почули захопливу розповідь «Маленьким дітям про великого Тараса». У 4-9 класах на уроках мистецтва, а у 7 класі на уроках інформатики у контексті вивчення засобів роботи з графікою пройшла інформаційна хвилинка «Шевченко Т.Г. – художник». У 6 класі на уроці англійської мови звучали вірші, а учні 8 класу реалізували проєкт «Вірші Тараса Шевченка звучать європейськими мовами». Інтерактивний захід «Усім відомий Тарас Шевченко» був проведений учителем української мови для всіх учнів і вчителів. Присутні отримали цікаву інформацію, попрацювали творчо з віршами поета, відповіли на запитання вікторини тощо. За підсумками декади пам’яті пройшла вікторина «Правда чи фейк. Що ви знаєте про Тараса Шевченка?»
У Гімназії №10 проведено низку заходів, які сприяли глибшому пізнанню життя й творчості Кобзаря: відбулися інформаційні перерви «Факти про генія», фотоекскурсія будинком-музеєм Шевченка, круглий стіл «Голос народу крізь століття», літературний квест «Шляхами Тарасової долі», інтелектуальний турнір «Тарасова вікторина», дискусійний клуб «Шевченко і сучасність», музично-поетична зустріч «Пісні, народжені Кобзарем», написання диктанту «Тарасове перо».
У Ліцеї міста Рубіжного пройшли інформаційно-просвітницькі, мистецькі та виховні заходи: Шевченківські читання, круглі столи, диспути, вебінари: «Єднаймо душі словом Кобзаря», «Геній української нації», «Шевченко-художник», «Німа поезія Шевченка», «Тарас Шевченко – феномен доби та геній української нації». Учні 5 класу взяли участь у вікторині за творчістю поета «Що я знаю про генія Шевченка», а шестиклассники ознайомились з біографією поета, переглянули вірш «Садок вишневий коло хати», який «ожив» завдякиштучному інтелекту. На уроках української літератури учні 9-10 класів брали участь в інтелектуально- розважальній грі «Хто? Де? Коли?», у квізі «Шевченко і сучасність». Також ліцеїсти взяли участь у конкурсі читців (9 класи), здійснили літературні подорожі: «Місцями Кобзаря», «Живи під сонцем любові, Шевченкова весна». Учні 11-х класів долучилися до літературного батлу «Незабутній Шевченко». Для учнів 8-9 х класів були проведені уроки-презентації: «Шевченко-художник», «І на оновленій землі врага не буде супостата», «Відкрий для себе Кобзаря». Учні 9 класу долучилися до літературної світлиці «Т. Шевченко - наш сучасник!», слухали твори поета у виконанні відомих українських артистів та співаків, іноземних дипломатів.
Минуло 211 років з дня народження Т.Г. Шевченка – славного сина українського народу, але й сьогодні, як живий, говорить він із своїми нащадками.