До дня народження Тараса Григоровича Шевченка в закладах дошкільної освіти Рубіжанської міської територіальної громади пройшли різноманітні заходи

Дата: 11.03.2025 13:00
Кількість переглядів: 58

Фото без опису

До дня народження Тараса Григоровича Шевченка в закладах дошкільної освіти Рубіжанської міської територіальної громади пройшли різноманітні заходи.

У КЗДО (дитячий садок) №1 «Берізка» протягом тижня «Шануймо слово Кобзаря». вихователі закладу Наталія Семелюк, Ірина Фістік, Наталія Олєйник, музичний керівник Наталія Артюхта, практичний психолог Вікторія Хрипко проводили тематичні інтегровані заняття, знайомлячи дітей із творчістю та життям Т.Г. Шевченка, а також розвагу «Кобза, бандура - душа українського народу», під час яких демонструвалися навчальні фільми «Дітям про Тараса Шевченка», «Про Кобзаря дітям». Під час дидактичної гри «Закінчи речення» вихованці уявляли себе поетами-початківцями, щиро висловлювали свої емоції та завзято танцювали під пісню «Садок вишневий коло хати». Була організована онлайн-виставка дитячої творчості за творами Т.Г. Шевченка. Педагогічний колектив закладу разом з дітьми долучився до Всеукраїнського Інтернет флешмобу «Ми нащадки Кобзаря». Цей віршований флешмоб став чудовим засобом вшанування пам'яті Кобзаря.

У КЗДО №2 «Журавка» з вихованцями пройшло комбіноване заняття-казка «Маленьким дітям про великого Тараса», під час якого вихователь надала дітям початкові знання про українського поета, навчала малят упізнавати його на портретах; сприяла розвитку різних видів уваги та мислення; виховувала шанобливе й зацікавлене ставлення до особистості Шевченка та його віршів. Малята пограли в дидактичну гру «Виклади фігуру», прослухали та проаналізували вірші Т. Шевченка, за допомогою мнемотаблиці вивчили вірш «Сонце гріє, вітер віє...», в інтерактивно-дидактичній грі «Назви пропущене слово» пригадали знайомі віршики, а в грі для розвитку уваги «Упізнай Шевченка» діти уважно розглядали й відшукували серед портретів той, що зображує Тараса Шевченка й міркували, за якими прикметами вони знайшли портрет; закріпили знання про Великого поета підсумковою мовленнєвою грою «Що ми дізналися про Шевченка?» та порухались під музичну фізкультхвилинку «Шевченкова пісня». Завершили заняття створенням аплікації «Я пас ягнята за селом», після якої педагог побажала усім діточкам вирости такими ж талановитими, як Шевченко, і так любити наш рідний край, як любив його Тарас.

У КЗДО №7 «Червона шапочка» відбулися тематичні заняття й бесіди. Із чудовою поезією та творчістю Кобзаря вихованців знайомила педагог Холод Марина Анатоліївна. На заняттях дошкільнята дізналися, де народився і в якій сім’ї ріс малий Тарасик, здійснили віртуальну подорож до картинної галереї та познайомилися з творчістю Шевченка-художника. Підсумком заходів стало малювання хати маленького Тарасика.

У КЗДО (ясла-садок) комбінованого типу №9 «Дельфін» також пройшли заходи, присвячені пам’яті Великого Кобзаря. Вихованці різних вікових груп долучилися до цікавої та пізнавальної програми, спрямованої на ознайомлення з життям, творчістю та культурним надбанням великого українського поета. Для дошкільнят молодшої та середньої груп було проведено цікаву презентацію. Вихователь та музичний керівник розповідали про важливість поета для української культури, показували ілюстрації та анімації, що допомагають краще зрозуміти його постать. Для вихованців старшої групи музичним керівником було організовано більш розширену програму, що включала мистецьку частину, під час якої дошкільники дізналися, хто такий Тарас Григорович Шевченко, чому його називають Кобзарем, та яке значення має його творчість для українського народу. Також вони ознайомилися з музичним інструментом кобзою – традиційним струнним інструментом, на якому грали народні співці-кобзарі. Окрім цього, вихованці виконали співанку «Сонце піднялося вгору» та український танок, що передавав дух народних традицій та шани до національної спадщини. 

Величне слово видатного сина українського народу Тараса Шевченка ніколи не згасне, а буде жити у віках і передаватись з покоління в покоління для наших нащадків.



« повернутися

Код для вставки на сайт