Вакцинація від туберкульозу: захист, який рятує життя

Дата: 17.03.2025 14:30
Кількість переглядів: 45

Фото без опису

Туберкульоз – небезпечне соціальне захворювання. Чому вакцинація важлива?

Одним із найбільш небезпечних захворювань в історії людства завжди був туберкульоз. Особливо масовим це захворювання ставало під час соціальних катаклізмів і війн. 

Тому зараз, коли населення України потерпає від побутових, матеріальних, психологічних, міграційних негараздів, обумовлених військовою агресією рф проти нашої держави, питання інформованості населення щодо заходів протидії можливому розповсюдженню цього захворювання стає дуже актуальним.

Саме тому медичні працівники комунального некомерційного підприємства «Центр первинної медико-санітарної допомоги» Рубіжанської міської військової адміністрації вважають необхідним нагадати про це захворювання і заходи його попередження.

Туберкульоз передається повітряним шляхом, тому всі люди мають потенційний ризик зараження. 

Вакцинація знижує ймовірність інфікування, особливо у дітей, які є найбільш вразливими до цієї хвороби. Для вакцинації від туберкульозу в Україні використовується вакцини БЦЖ. Це одні з найстаріших і перевірених часом вакцин і вперше використовувались ще у 1921 році. Це живі вакцини, що містять ослаблений штам мікобактерій туберкульозу, який не викликає захворювання, але стимулює імунну систему виробляти захист від цієї інфекції.

Дані досліджень показують, що діти, вакциновані БЦЖ, які контактували з людиною, яка хворіє на ТБ, на 19% рідше інфікуються, ніж невакциновані діти. Окрім того, дослідження демонструють високу дієвість вакцини щодо зменшення тяжких форм ТБ серед вакцинованих людей – на 85%. Вакцинована БЦЖ людина може захворіти на туберкульоз, але захворювання у неї, як правило, перебігає легше, без тяжких ускладнень.

Згідно з Національним календарем щеплень України для профілактики туберкульозу щепленню підлягають усі новонароджені діти, які не мають до цього протипоказань. Вакцинацію проводять у перші дні життя немовляти – в пологовому стаціонарі. 

Якщо БЦЖ не можна ввести при народженні, вакцина повинна бути введена при першій можливості після народження, щоб захистити дитину до її контакту з інфекцією. Діти, які не були щеплені в пологовому, підлягають вакцинації в закладах охорони здоров’я після консультації з сімейним лікарем, педіатром. 

Щеплення вакциною БЦЖ проводиться один раз. Ефективність ревакцинації після первинної вакцинації при народженні як щодо інфікування, так і щодо захворювання не доведено. Щеплення проти туберкульозу включено до Національного календаря профілактичних щеплень і проводиться для громадян безоплатно.

Тож звертайтеся до фахівців за телефоном 066-934-89-79! Медики рубіжанської первинки або медичних закладів, які знаходяться поряд із місцями вашого тимчасового проживання, нададуть вам всю необхідну інформацію щодо цього захворювання та питань, пов’язаних із вакцинацією від туберкульозу. Це особливо важливо зараз, коли багато людей, і передусім дітей, не мають документів і інформації про проведені щеплення, а отже, не захищені в повній мірі від небезпечних інфекційних хвороб.


« повернутися

Код для вставки на сайт