До уваги депутатів Рубіжанської міської ради!
До уваги депутатів Рубіжанської міської ради!
Нагадування щодо необхідності подання декларацій осіб, уповноважених на виконання функцій держави або місцевого самоврядування, депутатами Рубіжанської міської ради Сєвєродонецького району Луганської області, обраними на місцевих виборах 25 жовтня 2020 року.
Рубіжанська міська військова адміністрація Сєвєродонецького району Луганської області нагадує, що до завершення кампанії декларування за 2024 звітний період залишилось 5 днів!
Згідно з вимогами частини 3 статті 8 Закону України «Про статус депутатів місцевих рад» на депутатів місцевих рад поширюється дія Закону України «Про запобігання корупції» (далі – Закон). Депутати місцевих рад відповідно до частини 1 статті 45 Закону зобов’язані щорічно до 1 квітня подавати шляхом заповнення на офіційному вебсайті Національного агентства з питань запобігання корупції (посилання: https://portal.nazk.gov.ua/login) декларацію особи, уповноваженої на виконання функцій держави або місцевого самоврядування (далі - декларація), за минулий рік за формою, що визначається Національним агентством з питань запобігання корупції (далі – Національне агентство), а також дотримуватися інших вимог фінансового контролю, передбачених зазначеним Законом.
Національне агентство у своїх роз’ясненнях (посилання: https://wiki.nazk.gov.ua/6194/) зазначає, що депутати місцевих рад подають щорічну декларацію (продовжується діяльність), якщо їх повноваження не припинено в порядку, визначеному Конституцією України, Законом України «Про статус депутатів місцевих рад». Днем припинення діяльності є останній день виконання функцій держави або місцевого самоврядування, або іншої діяльності, зазначеної у пп. «а», «в» – «ґ» п. 2 ч. 1 ст. 3 Закону, у тому числі перебування на посадах, зазначених у п. 1, пп. «а», «в» – «ґ» п. 2 ч. 1 ст. 3 Закону. Припинення перебування особи у статусі депутата місцевої ради відбувається в день припинення повноважень депутата місцевої ради. Повноваження депутатів місцевих рад припиняються в порядку, визначеному Конституцією України та Законом України «Про статус депутатів місцевих рад».
Військові адміністрації населених пунктів, обласні чи районні військові адміністрації тимчасово виконують повноваження замість відповідних органів місцевого самоврядування (ч. ч. 3, 4 ст. 4 Закону України «Про правовий режим воєнного стану»). У разі усунення загроз для безпеки і правопорядку на території області за поданням Президента України Верховна Рада України може прийняти рішення про поновлення роботи органів місцевого самоврядування на території відповідної області (абз. 2 ч. 4 ст. 10 Закону України «Про правовий режим воєнного стану»). Отже, повноваження відповідних місцевих рад не припиняються, а лише на визначений період здійснюються відповідними військовими адміністраціями. У разі утворення військової адміністрації населених пунктів, обласної чи районної військової адміністрації депутати місцевих рад продовжують перебувати у статусі депутата міської ради і продовжують бути суб’єктами декларування, хоч і не здійснюють відповідних повноважень.
З огляду на зазначене вище, наголошуємо на необхідності безумовного, своєчасного виконання та додержання вимог антикорупційного законодавства.