Листи минулої війни
Українські музеї, архівні, наукові установи зберігають безліч свідчень того, що саме Україна, як одна з основних учасниць, понесла величезні втрати під час Другої світової війни. Сучасні історики через десятиліття досліджень дійшли висновку, що сукупні втрати, які понесла Україна, становлять не менше 8-10 млн. військових і цивільних осіб.
З 2014 року нащадки славних героїв виборюють свободу і право українців жити у вільній державі на рідній землі.
«Ніколи знову!» - так відноситься до подій війни 1939-1945 років Україна разом з усім цивілізованим світом, вшановуючи 8-го травня День пам’яті та перемоги над нацизмом у Другій світовій війні.
В архівах музею Рубіжного до окупації зберігалися десятки фронтових листів, листів від поранених з госпіталів, вісточок додому наших рубіжан, вивезених до Німеччини на примусові роботи. В них – історія наших земляків, які здобували перемогу в запеклих боях за життя з гітлерівським злом.
У кожному рядку — людська доля. Хтось писав про бойових товаришів, хтось — про далеке село, де квітне сад і чекає мати. У листах були і розради, і обіцянки повернутися, і спроби приховати жахи, аби не тривожити близьких. Іноді — лише коротке «живий, не хвилюйтесь». Такі листи дорожчі за золото, бо в них — життя.
До Дня пам’яті і перемоги над нацизмом комунальний заклад «Міський музей» пропонує в рамках музейного лекторію «Пам’ятаємо! Перемагаємо!» фотодокументальну онлайн-виставку «Листи минулої війни».