Виховні та просвітницькі заходи до Дня пам’яті та перемоги над нацизмом у Другій світовій війні у закладах освіти Рубіжанської громади

Дата: 10.05.2025 10:00
Кількість переглядів: 42

Фото без опису

У всіх закладах загальної середньої та позашкільної освіти Рубіжанської громади пройшли виховні та просвітницькі заходи до Дня пам’яті та перемоги над нацизмом у Другій світовій війні.

У Гімназії № 3 говорили про війну щиро, відверто, а головне правдиво. Звичайний день перетворився на потужну подію. Для другокласників провели «Патріотичні хвилинки» про те, чому пам’ять – це не лише історія минулого, а жива частина нашого сьогодення і майбутнього. Учні четвертих класів вирушили у патріотичнуї мандрівку «Не загасити пам'яті вогонь», під час якої заглибилися в історії, які досі болять. Вони ділилися спогадами бабусь та дідусів й прикладами зі свого сьогоденного життя. Учні п’ятих і шостих класів здійснили віртуальну екскурсію Музеєм історії України у Другій світовій війні. Для учнів 7-х класів вчителем історії проведено урок, на якому пролунала теза: «Мені Вітчизну довелося рятувати - тобі всю землю зберегти». А старші класи говорили про українських письменників, які пройшли війну. Чому це важливо? Бо майбутнє не виростає на забутті. 

Гімназійна родина № 4 зустрілася на годині спілкування «Пам’ятаємо! Перемагаємо!», під час якої педагоги розповіли про трагічні події війни та подвиг українського народу. Наприкінці заходу учасники зробили висновки про важливість миру для щасливого життя кожної дитини, кожної родини. Учні 7-9 класів мали змогу взяти участь в онлайн-заході «Молодь і пам’ять. Уроки минулого – погляд у майбутнє». На сторінці гімназії у мережі Facebook було проведено інформтайм «Пам’ять заради майбутнього», де публікувалися історичні факти часів Другої світової війни та спростовувалися міфи. Учні, учителі й батьки долучилися до загальнонаціональної акції «Мак пам’яті», виготовивши червоні маки як символ пам’яті про загиблих.

У межах тематичного дня у Гімназії № 10 було проведено годину пам’яті «Подвиг дідів — у серцях онуків», літературну годину «Історія у віршах і піснях», відеолекторій «Між правдою і легендою» та круглий стіл «Коли мовчать гармати, говорить пам’ять». Учні долучилися до майстер-класу «Квітка пам’яті», створюючи червоні маки як символ скорботи та пошани. Короткі інформаційні хвилинки «Тихий подвиг у гучній війні» нагадали школярам про героїв, імена яких не завжди згадують у підручниках, але які зробили неоціненний внесок у перемогу.

У Ліцеї міста Рубіжного пройшла низка виховних заходів. 6 травня учні 9-10 класів та вчителі були запрошені на онлайн захід відділу культури, присвячений дню пам'яті та перемоги. Модератором виступив представник музею м. Києва. 7 травня Овчаренко О.В. організувала для учнів 5-11 класів майстер клас з виготовлення «Червоного маку», як символу пам’яті про жертв війни. У цей день також пройшла акція «Зоріють маки пам'яті». Години спілкування «Хай буде вільна Україна на всі часи, на всі віки», «Патріотизм – потреба України, кожного українця» провели 8 травня для учнів класні керівники 8-11 класів. Учителі історії організували для старшокласників перегляд телепередач та документальних фільмів, присвячених героїчному минулому та сьогоденню.   

Для вихованців Комплексу позашкільної роботи з дітьми та юнацтвом Рубіжанської міської ради було проведено тематичний виховний захід, який об’єднав дітей різного віку навколо спільної мети — шанувати минуле й зберігати пам’ять заради майбутнього. У доступній формі педагоги розповіли про події Другої світової війни, подвиг українського народу, долі постраждалих та важливість збереження історичної правди. Захід супроводжувався інтерактивними завданнями, що зацікавили дітей та допомогли краще осмислити матеріал: тематичні анаграми, народні мудрості про мир, запитання та асоціації. Особливо емоційним моментом стало творче заняття з керівником гуртка «Аквамарин», під час якого діти створювали власні зображення червоного маку — символу пам’яті про загиблих у війні. Такі завдання не лише розвивають творчість, а й допомагають емоційно глибше відчути зв’язок поколінь.

Для гуртківців Рубіжанського міського Центру туризму, краєзнавства, спорту та екскурсій учнівської молоді були проведені тематичні інформаційні заходи. Керівники гуртків розповіли дітям про ключові події 80-річної давнини, про героїчну роль нашого народу в цих подіях. Яскравим супроводженням стали відеоматеріали Українського інституту національної пам’яті, які руйнують російські міфі про війну 1939 - 1945 років. Під час занять гуртківці під керівництвом своїх наставників власноруч виготовляли червоні маки – символ пам’яті про усіх, хто героїчно загинув, боронячи Україну.

Проведені заходи є важливим компонентом патріотичного виховання дітей Рубіжанської громади. «Наші діти мають знати, кому ми завдячуємо життям у вільній країні. А сьогодні — і розуміти, що боротьба за свободу триває», — наголосили вчителі. «Мир — це щастя, це коли немає війни. Я хочу, щоб він був завжди», — поділилася учениця 4 класу.

Через знання, роздуми здобувачі освіти ще глибше усвідомили роль історичної пам’яті у нашому сьогоденні. Це не лише згадка про минуле — це уроки, які вчать цінувати життя, мир, людську гідність і рідну країну.

Пам’ятаймо тих, хто боровся за Україну тоді! Шануймо тих, хто воює за неї сьогодні!



« повернутися

Код для вставки на сайт