У закладах загальної середньої освіти Рубіжанської громади проведено низку заходів, спрямованих на вшанування пам’яті жертв політичних репресій
У закладах загальної середньої освіти Рубіжанської громади традиційно було проведено низку заходів, спрямованих на осмислення трагічних сторінок історії, вшанування пам’яті невинно засуджених жертв політичних репресій.
Для учнів 5-6 класів Гімназії № 3 пройшла інформаційна хвилинка «Пам'ять, що казати: жертви тоталітаризму в українській історії», учні 9 класів відвідали онлайн-виставку «Обличчя проти: герої визвольного руху XX ст.», учні 7-9 класів створили колективну інфографіку «Що таке тоталітаризм?», учні 8-9 класів мали змогу подивитися і висловити своє ставлення до документального фільму «Биківнянська трагедія: імена з безіменних могил». Під час проведених заходів учні дізналися історії найвідоміших політичних в’язнів радянського періоду: В. Стуса, О. Тихого, Ю. Литвина, В. Чорновола, Л. Лук’яненка. Окремо, згадали й сучасних українських політв’язнів, захопилися історією вже легендарного О. Сенцова, за звільнення якого боролась не лише Україна, але й вся єврейська спільнота. Учні були вражені Биківнянською трагедією, але ж ми мусимо пам’ятати, що Биківнянські могили – братські, але не безіменні.
У Гімназії № 4 міста Рубіжне відбулися інформаційні хвилинки «День пам’яті жертв політичних репресій», які провів вчитель історії для здобувачів освіти. Учні дізналися про трагічні події репресій ХХ століття, долі невинно засуджених, масові арешти та знищення української інтелігенції. Захід сприяв формуванню історичної пам’яті та громадянської свідомості. Завершився захід хвилиною мовчання на знак вшанування пам’яті жертв тоталітарного режиму.
Дев’ятикласники Гімназії № 10 мали можливість дізнатися більше про тоталітарний режим через історичний екскурс «Україна в кайданах тоталітаризму», а восьмикласники на інформаційних перервах «Без права на життя: долі, знищені репресіями». Під зустрічі учні ознайомилися з історією масових арештів, депортацій і знищення української інтелігенції. Вони переглядали документальні відео фрагменти, слухали історії з минулого та обговорювали важливість пам’яті про ці трагічні події.
Після широкомасштабного вторгнення Росії терор і політичні переслідування стали моторошною реальністю для величезної кількості українців, чиї міста і села окупували війська агресора. З огляду на все, що ми знаємо про окуповані міста, з огляду на відомості, які надходять з рідного міста, День пам’яті жертв політичних репресій набуває для педагогів та учнів Ліцею міста Рубіжного нового значення. Напередодні цього пам’ятного дня з ліцеїстами провели бесіди «Суворі часи політичних репресій». Учні переглянули відеоролик «Ми пам’ятаємо. День пам’яті жертв політичних репресій», презентацію «Жінки в прицілі НКВС». Нехай пам'ять про всіх невинно вбитих живе в наших серцях та гуртує у спільній боротьбі за свободу українського народу.
Здобувачі освіти Рубіжанської громади змогли краще усвідомити, наскільки важливо пам’ятати минуле, аби не допустити подібних злочинів у майбутньому. Це ще один крок до формування свідомих громадян, які поважають права людини, національну гідність та цінує свободу. У пам’яті — кожен. У душі — смуток. У діях — відповідальність.